Agzam Ikramov O‘zbekiston Davlat statistika qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi, xabar qildi qo‘mita axborot xizmati. Prezident v. b. Shavkat Mirziyoyev 26-oktyabr kuni shu haqdagi qarorga imzo chekdi.
Agzam Ikramov mazkur lavozimda turmush darajasi va ijtimoiy soha, demografiya va mehnat, xizmatlar sohasi, tadbirkorlik va bank-moliya xizmatlari statistikasi boshqarmalarining faoliyatini muvofiqlashtiradi.
Muqaddam (o‘tgan yilning noyabridan) Agzam Ikramov Davlat statistika qo‘mitasining yig‘ma-axborot ishlari boshqarmasi boshlig‘i sifatida faoliyat ko‘rsatgan. Ungacha esa Makroiqtisodiy rivojlantirish, tarkibiy o‘zgartirishlar, xorijiy investitsiyalarni jalb qilish va hududlarni kompleks rivojlantirish yig‘ma axborot-tahlil departamenti yetakchi mutaxassisi vazifasida mehnat qilgan.

Агзам Икрамов назначен заместителем председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по статистике, сообщила информационная служба комитета. Постановление об этом 26 октября подписал и. о. Президента Шавкат Мирзиёев.
На этой должности Агзам Икрамов будет координировать деятельность управлений статистики уровня жизни и социальной сферы, демографии и труда, сферы услуг, предпринимательства и банковско-финансовых услуг.
Ранее (с ноября прошлого года) Агзам Икрамов работал начальником управления сводно-информационных работ Госкомстата, до этого занимал должность ведущего специалиста Сводного информационно-аналитического департамента Кабинета Министров по вопросам макроэкономического развития, структурных преобразований, привлечения иностранных инвестиций и комплексного развития территорий.