Toshketdagi ikkita — «Oloy bozori» va «Oybek metrosi» bekatida bepul Wi-Fi ishga tushirildi. Ularni ishga tushirilgan marosim 16 mart kuni bo‘lib o‘tdi, deb xabar qildi ijtimoiy loyihani amalga oshirayotgan BRAVO PHARMA kompaniyasi «Gazeta.uz"ga.
Farmatsevtik korxonalar operatsiyalari bo‘yicha direktor Manish Kumar Shantaning ta’kidlashicha, kompaniya yanada ko‘proq kishilarning internet va axborot texnologiyalaridan foydalanishga jalb etishga harakat qilmoqda.
«Kelgusida biz loyiha qamrovini kengaytirishni rejalashtirmoqdamiz. Kelgusi bosqichlarda „Buyuk Ipak Yo‘li“ metrosi, „Istiqlol“ saroyi, parklar, universitet, shifoxonalar va boshqa jamoat ob’ektlarida bepul Wi-Fi nuqtalari tashkil etiladi», — deb qo‘shimcha qildi BRAVO PHARMA vakili.

Бесплатный Wi-Fi появился на двух остановках Ташкента — «Алайский рынок» и «Метро Ойбек». Церемония запуска состоялась 16 марта, сообщили «Газете.uz» в компании BRAVO PHARMA, реализующей социальный проект.
Как отметил директор по операциям фармацевтического предприятия Маниш Кумар Шанта, компания стремится привлечь больше людей к использованию интернета и информационных технологий.
«В будущем мы планируем расширить охват проекта. На следующих этапах бесплатные точки доступа Wi-Fi будут созданы на остановках рядом с метро „Буюк Ипак Йули“, дворцом „Истиклол“, в парках, а также возле университетов, больниц и других общественных объектов», — добавил представитель BRAVO PHARMA.