FUTBOL TV telekanali 23 aprel kuni tunda «Real» — «Barselona» jamoalari o‘rtasidagi «El-Klasiko» o‘yinini jonli efirda namoyish qilish bilan o‘z efirlarini boshladi.
Test rejimi paytida FUTBOL TV telekanali 12 soat: — 14:00 dan 3:00 gacha efirga uzatib boriladi. Test rejimidan muvaffaqiyatli o‘tgach, FUTBOL TV telekanali 24 soatlik efir dasturlari bilan o‘z faoliyatini davom ettiradi, deb xabar qildi UzReport axborot agentligi. UZREPORT TV telekanalida futbol o‘yinlari translyatsiyasi to‘xtab qolmaydi.
Bundan tashqari, FUTBOL TV telekanalida jahon va o‘zbek futboliga oid bo‘lgan turli qiziqarli ko‘rsatuvlar, badiiy va hujjatli filmlar efirga uzatib boriladi.

Телеканал FUTBOL TV начал вещание в тестовом режиме с вечера 23 апреля с прямой трансляции «Эль-Класико» между «Реалом» и «Барселоной».
Во время тестового вещания FUTBOL TV будет выходить в эфир 12 часов в сутки — с 14:00 до 3:00. После завершения испытаний канал станет круглосуточным, сообщили в информационном агентстве UzReport, владеющим одноименным телеканалом. Трансляции футбольных матчей на UZREPORT TV также продолжится.
Помимо футбольных трансляций, FUTBOL TV будет демонстрировать передачи о футболе и документальные фильмы.