Inom Majidov O‘zbekiston oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri etib tayinlandi. Prezident 20 iyun kuni shu haqdagi farmonni imzoladi, deb xabar qildi hukumat portali.
U mazkur lavozimga Prezidentning boshqa farmoni bilan O‘zbekiston Prezidenti Davlat maslahatchisi birinchi o‘rinbosari — Tashkiliy-kadrlar xizmati rahbari — O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi rektori lavozimiga tayinlangan Rustam Qosimov o‘rniga tayinlandi. Avvalroq mazkur lavozimda Savdo-sanoat palatasiga rahbarligiga tayinlangan Adham Ikromov faoliyat ko‘rsatar edi.
Tayinlovga qadar Inom Majidov 2016 yil sentyabrdan oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan edi. Ungacha esa OO‘MTV oliy ta’lim muassasalari bosh boshqarmasi boshlig‘i bo‘lgan.

Ином Маджидов назначен на должность министра высшего и среднего специального образования Узбекистана. Указ об этом 20 июня подписал Президент, сообщил правительственный портал.
На этом посту он сменил Рустама Касимова, который другим указом главы государства назначен первым заместителем государственного советника Президента по организационно-кадровым вопросам и ректором Академии государственного управления при Президенте. Ранее эту должность занимал Адхам Икрамов, возглавивший Торгово-промышленную палату.
До этого назначения Ином Маджидов с сентября 2016 года работал первым заместителем министра высшего и среднего специального образования. Ранее он являлся начальником главного управления высших учебных заведений МВССО.