O‘zbekiston Yer resurslari, geodeziya, kartografiya va davlat kadastri davlat qo‘mitasi raisi Abdushukur Abdullayev shanba kunlari fuqarolar bilan videomuloqot o‘rnatadi.
Davyergeodezkadastrqo‘m matbuot xizmatining xabar qilishicha, birinchi teleko‘prik 1 iyul kuni sinov tartibida o‘tkaziladi. Teleko‘prik 10:00 dan 12:00 ga qadar Qoraqalpog‘iston, viloyatlar va Toshkent yer tuzish va ko‘chmas mulk kadastri davlat korxonalari orqali amalga oshiriladi.
Teleko‘priklar natijalari to‘g‘risidagi ma’lumotlar qo‘mita sayti va ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qilinadi.
Davyergeodezkadastrqo‘mga raisning virtual qabulxonasi orqali ham murojaat qilish mumkin. Murojaat, shikoyat, savol va takliflar yozma va videomurojaat ko‘rinishida Facebook orqali yoki kutu tun ishlovchi koll-markaz (1097) orqali ham qabul qilinadi.

Председатель Государственного комитета по земельным ресурсам, геодезии, картографии и государственному кадастру Абдушукур Абдуллаев по субботам будет проводить видеоприемы граждан.
Как сообщила пресс-служба Госкомземгеодезкадастра, первый телемост состоится в тестовом режиме 1 июля. Телемосты будут осуществляться с 10:00 до 12:00 через государственные предприятия землеустройства и кадастра недвижимости Каракалпакстана, областей и Ташкента.
Информация о результатах телемостов будет публиковаться на сайте комитета и в социальных сетях.
Обратиться в Госкомземгеодезкадастр также можно через виртуальную приемную председателя. Заявления, жалобы, вопросы и предложения принимаются как письменно, так и в формате видеообращений, через Facebook или через круглосуточный колл-центр (1097).