Odilxon Rustamov Toshkentning Shayxontohur tumaniga hokim etib tayinlandi, deb xabar qildi poytaxt hokimiyati matbuot xizmati. 2016 yildan hozirgi vaqtgacha u «O‘zbekoziqovqatxolding"ni boshqarib kelayotgan edi.
Odilxon Rustamov (1968 yilda tug‘ilgan) — Toshkent davlat texnika universiteti bitiruvchisi. 1993 yildan buyon soliq organlari tizimida ishlagan. 2001—2005 yillarda Toshkentning Chilonzor va Uchtepa tumanlariga rahbarlik qilgan.
2005—2009 yillarda Toshkent soliq boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, Xorazm va Jizzax viloyatlari soliq boshqarmasi boshlig‘i lavozimlarida ishlagan. 2009 yildan 2016 yilgacha O‘zbekiston Davlat soliq qo‘mitasi raisi o‘rinbosari bo‘lib ishladi.
Eslatib o‘tamiz, 2016 yil oktyabrida Shayxontohur tumaniga Oybek Mirtemirov hokimlikka tayinlangan edi. U boshqa ishga o‘tishi munosabati bilan vazifasidan ozod etildi.

Одилхон Рустамов назначен новым хокимом Шайхантахурского района Ташкента, сообщается на сайте столичного хокимията. С 2016 года до недавнего времени он возглавлял «Узбекозиковкатхолдинг».
Одилхон Рустамов (1968 года рождения) — выпускник Ташкентского государственного технического университета. С 1993 года работал в системе налоговых органов. В 2001—2005 годах возглавлял налоговые инспекции Чиланзарского и Учтепинского районов Ташкента.
В 2005—2009 годах был заместителем начальника налогового управления Ташкента и начальником налоговых управлений Хорезмской и Джизакской областей. С 2009 по 2016 годы работал заместителем председателя Государственного налогового комитета Узбекистана.
Напомним, с октября 2016 года хокимом Шайхантахурского района был Ойбек Миртемиров. Он был освобожден от этой должности в связи с переходом на другую работу.