Qibray tumanida yashovchi fuqaro Z.Mannapov (1973 y.t.) oilaviy kelishmovchilik oqibatida uch nafar shaxsni qasddan o‘ldirmoqchi bo‘lgan, deya xabar qildi Toshkent viloyat prokuraturasi o‘z saytida.
Z.Mannapov shar’iy nikohdagi turmush o‘rtog‘i X.Ismoilova (1985 y.t.) bilan nizolashib, ayol va uning ikki farzandini (12 va 9 yoshdagi) o‘ldirish maqsadida ularning bosh qismiga temir bolg‘a bilan urib, hayot uchun xavfli bo‘lgan og‘ir tan jarohatlari yetkazgan.
Voqea joyidagi uchinchi shaxslar aralashuvi bilan Z.Mannapov o‘z jinoiy harakatlarini oxiriga yetkaza olmagan. Hozirgi vaqtda jabrlanuvchilar tibbiy muassasaga joylashtirilgan.
Mazkur holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, Z.Manapovga nisbatan sud tomonidan qamoqqa olish tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Tergov harakatlari viloyat prokuraturasi tomonidan olib borilmoqda.

Житель Кибрайского района З. Маннапов (1973 года рождения) из-за семейных разногласий совершил покушение на убийство трех человек, сообщается на сайте прокуратуры Ташкентской области.
Поругавшись с неофициальной супругой Х. Исмаиловой (1985 г. р.), он в ходе возникшего скандала с целью убить женщину и двух ее несовершеннолетних детей (11 и 9 лет) нанес удары по их затылочной части железным молотком и причинил опасные для жизни тяжкие телесные повреждения.
Маннапова остановили вмешавшиеся граждане. Потерпевшие госпитализированы.
По данному факту возбуждено уголовное дело, суд в отношении Маннапова избрал меру пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие ведет прокуратура области.