Seshanba kuni O‘zbekiston Futbol federatsiyasining (O‘FF) navbatdan tashqari saylov konferensiyasida Umid Ahmadjonov uning prezidenti etib saylandi, deya xabar qildi federatsiya matbuot xizmati Tvitterda.
Umid Ahmadjonov — «Paxtakor» futbol klubi vitse-prezidenti, Milliy olimpiya qo‘mitasi vitse-prezidenti va Milliy paralimpiya assotsiatsiyasi raisi o‘rinbosari nomzodi konferensiya delegatlari tomonidan bir ovozdan qo‘llab-quvvatlandi. U O‘FF rahbari lavozimiga Mirabror Usmonov o‘rniga saylandi.
O‘zbekiston bosh vazirining birinchi o‘rinbosari va «O‘zbekiston temir yo‘llari» AJ rahbari Achilbay Ramatov O‘FFning birinchi vitse-prezidenti etib saylandi.
Yaqinda ichki ishlar vaziri etib tayinlangan Po‘lat Bobojonov hamda O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti rektori Shoakram Isroilov federatsiya vitse-prezidentlari bo‘ldi.

Президентом Федерации футбола Узбекистана (ФФУ) на ее отчетно-выборной конференции во вторник избран Умид Ахмаджонов, сообщила пресс-служба федерации в Твиттере.
Кандидатура Умида Ахмаджонова — вице-президента футбольного клуба «Пахтакор», вице-президента Национального олимпийского комитета и заместителя председателя Национальной паралимпийской ассоциации — была поддержана делегатами конференции единогласно. На посту главы ФФУ он сменил Мираброра Усманова.
Первым вице-президентом ФФУ избран Ачилбай Раматов, первый заместитель премьер-министра Узбекистана и глава АО «Узбекистон темир йуллари».
Вице-президентами федерации стали Пулат Бобожонов, недавно назначенный министром внутренних дел, а до этого бывший хокимом Хорезмской области, а также Шоакрам Исраилов, ректор Узбекского государственного института физкультуры.