13 sentyabr kuni may oyidan buyon direktorning birinchi o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelayotgan Aziz Muhitdinov UZINFOCOM rahbari vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi. Bu haqda markaz blogida xabar qilindi.
Aziz Muhitdinov (1985 yilda tug‘ilgan)muqaddam «O‘zbektelekom» kompaniyasi, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida faoliyat ko‘rsatgan.
2016 noyabrdan buyon UZINFOCOM markaziga Husan Isayev rahbarlik qilib kelayotgan edi.
UZINFOCOM Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tarkibiga kiradi. Prezidentning 29 avgustdagi qarori bilan markaz bazasida Davlat axborot xizmatlari tizimini tashkil etish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integrator tashkil etildi.

13 сентября и. о. директора Центра развития и внедрения компьютерных и информационных технологий UZINFOCOM назначен Азиз Мухитдинов, с мая занимавший должность первого заместителя директора. Об этом сообщается в блоге центра.
Азиз Мухитдинов (1985 года рождения) ранее работал в компании «Узбектелеком», а также в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций (в том числе тогда, когда оно называлось Узбекское агентство связи и информатизации и Государственный комитет связи, информатизации и телекоммуникационных технологий).
С ноября 2016 года центром UZINFOCOM руководил Хусан Исаев.
UZINFOCOM входит в структуру Мининфокома. Постановлением Президента от 29 августа на базе центра создан Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем.