Mirzo Ulugbek Innovation Center axborot texnologiyalari ishlanmalarini qo‘llab-quvvatlash va joriy etish Innovatsion markazida rahbariyat o‘zgardi. Bu haqda markaz saytida xabar qilindi.
Bunga qadar Davlat yer resurslari, geodeziya, kartografiya va davlat kadastri qo‘mitasining «Kompyuterlashtirish va geoinformatsion texnologiyalarni joriy etish va rivojlantirish markazi» DUK direktori bo‘lib ishlagan Farhod Ibragimov yangi direktor bo‘ldi.
30 noyabr kuni axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari Olimjon Umarov yangi rahbarni markaz jamoasiga tanishtirdi.
Yangi direktor oldiga qo‘yilgan asosiy vazifalar qatorida axborot texnologiyalari sohasini biznes muhitni yaxshilash, IT-industriya eksporti hajmini oshirish yo‘li bilan rivojlantirish o‘rin olgan.

В Инновационном центре по поддержке разработки и внедрения информационных технологий Mirzo Ulugbek Innovation Center произошли кадровые изменения, сообщается на сайте центра.
Новым директором стал Фарход Ибрагимов, который до этого работал директором ГУП «Центр внедрения и развития компьютеризации и геоинформационной технологии» Государственного комитета по земельным ресурсам, геодезии, картографии и государственному кадастру.
Нового руководителя коллективу центра 30 ноября представил первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олимжон Умаров.
Среди главных задач, поставленных перед новым директором, — развитие отрасли информационных технологий путем улучшения бизнес-климата, а также увеличение экспорта IT-индустрии.
Хуршид Султанов, до этого руководивший инновационным центром, продолжит работу в Mirzo Ulugbek Innovation Center. Он будет отвечать за сотрудничество центра с учебными заведениями.