Kosonsoy suv omboriga tutash hududda joylashgan «Yoshlik» mahallasi aholisi, O‘zbekiston fuqarolari 2018 yilni elektr energiyasi va issiqlikda kutib oladi. Qirg‘iziston rahbarining 18 dekabrda aholi punktiga elektr energiyasini yetkazib berishni qayta tiklash bo‘yicha shaxsan topshiriq berdi.
O‘zbekiston TIV matbuot xizmatining xabar qilishicha, bu O‘zbekiston va Qirg‘iziston prezidentlari Shavkat Mirziyoyev va Sooronbay Jeenbekovning 13−14 dekabr kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tgan oliy darajadagi muzokaralari jarayonida erishilgan kelishuvlar amalga oshirilayotgan sharofati bilan yuzaga chiqdi.

Граждане Узбекистана, жители махалли «Ёшлик», расположенной на прилегающей к Касансайскому водохранилищу территории, новый 2018 год встретят при электричестве и тепле. По личному указанию главы Кыргызстана 18 декабря восстановлена линия подачи электроэнергии в населенный пункт.
Как сообщила пресс-служба МИД Узбекистана, это стало возможным благодаря реализации договоренностей, достигнутых между президентами Узбекистана и Кыргызстана Шавкатом Мирзиёевым и Сооронбаем Жеенбековым в ходе переговоров на высшем уровне 13−14 декабря в Ташкенте.