O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Toshkent viloyatiga safari doirasida Yangiyo‘l shahridagi «Fayzli» mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘ldi. Bu haqda davlat rahbari matbuot xizmati xabar qildi.
Shu yerda Yangiyo‘l shahrinining Bosh rejasi loyihasi, shahardagi ko‘p qavatli uy-joylarni ta’mirlash dasturi hamda xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari faoliyatini zamonaviy texnologiyalar asosida takomillashtirish to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Yangiyo‘l shahrida 86 ming 800 aholi istiqomat qiladi. 241 ta ko‘p qavatli uylar bo‘lib, ularga xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari xizmat ko‘rsatadi.
Prezidentga taqdim qilingan loyihalarda shaharda oqova suv tarmoqlarini rekonstruksiya qilish va yangilash dasturi, Toshkent viloyatining Qibray va Zangiota tumanlarida suv ta’minotini yaxshilash, Chirchiq shahrining issiqlik tizimini takomillashtirish kabi ma’lumotlar o‘rin olgan.
Davlat rahbari «Fayzli» mahallasi profilaktika inspektori uyida bo‘ldi.
Aholi bilan muloqot qildi.
Prezident Yangiyo‘l shahridagi mavjud ko‘p qavatli uylarni to‘liq ta’mirlash, 7 qavatli 12 ta yangi ko‘p qavatli uy-joy, zamonaviy bog‘, bozor, supermarket, ko‘prik qurish bo‘yicha mutassaddilarga topshiriq berdi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев в ходе поездки по Ташкентской области посетил сход граждан махалли «Файзли» в городе Янгиюле. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Главе государства были представлены проект генерального плана Янгиюля, программа ремонта многоквартирных домов города и совершенствования деятельности товариществ частных собственников жилья на основе современных технологий.
В Янгиюле проживает 86,8 тысячи человек. В городе существует 241 многоэтажный дом, их обслуживают товарищества частных собственников жилья.
Состоялась презентация проектов по реконструкции и развитию канализационных сетей города, улучшению питьевого водоснабжения Кибрайского и Зангиатинского районов, совершенствованию системы отопления города Чирчика.
Президент побывал в доме инспектора по профилактике махалли «Файзли» и побеседовал с ее жителями.
Шавкат Мирзиёев дал поручения по выполнению полного ремонта многоэтажных домов Янгиюля, строительству еще 12 многоквартирных домов, современного парка, рынка, супермаркета и моста.