5 iyul kuni Toshkentdagi «Coca-Cola» zavodida futbol bo‘yicha Jahon chempionatiga chipta yutib olgan 20 nafar omadli insonni kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Aksiyada g‘olib bo‘lgan 20 nafar ishtirokchi 3 iyul kuni Rossiyaning Sankt-Peterburg shahridagi «Zenit Arena» stadionida JCH-2018 nimchorak finali doirasidagi Shvetsiya — Shveysariya o‘yinini tomosha qilish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Rossiyadan qaytib kelgach, g‘oliblarga zavod bo‘ylab ekskursiya tashkil etildi. Ular o‘z orzulari ushalishiga yordam bergan kompaniya tarixi, faoliyati bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
«Coca-Cola» va «Coca-Cola Zero» markali ichimliklar orqali o‘tkazilgan aksiya 9 apreldan 15 iyunga qadar butun O‘zbekiston bo‘ylab davom etdi. Aksiyada jami 20 dona chipta va 0,5 litr hajmdagi 1,620,000 dona ichimlik o‘ynaldi. Ushbu aksiyada kumushrang qopqoqli, promo-kodli, maxsus reklama etiketkasiga ega bo‘lgan 0,5 litrli «Coca-Cola Classic» ichimligi ishtirok etdi.
«O‘zbekistonning 20 nafar fuqarosiga futbol bo‘yicha Jahon chempionatining keskin o‘tgan va hissiyotlarga to‘la bo‘lgan o‘yinini tomosha qilish imkoniyatini yaratib berganimizdan xursandmiz. Ular noyob imkoniyatga ega bo‘lishdi, sababi «Coca-Cola» — Jahon chempionatining global hamkori — ushbu aksiya mintaqamizdagi hamma davlatlarda ham o‘tkazilgani yo‘q. Undan oldinroq «Coca-Cola» FIFA bilan hamkorlikda Jahon chempionati kubogini Toshkent shahriga olib keldi hamda 2000 ga yaqin muxlis uni yaqindan ko‘rish va rasmga tushish baxtiga muyassar bo‘ldi.
Kompaniyaning maqsadi — dunyodagi barcha insonlarning yuraklarini birlashtirish va ijobiy hissiyotlarni uyg‘otish. Jahon chempionati va Olimpiada o‘yinlari kabi global musobaqalarga homiylik qilish mana shu maqsad yo‘lidagi ishlar hisoblanadi. O‘zbekistonning barcha fuqarolariga reklama kampaniyalarimiz va takliflarimizni kuzatib borishni tavsiya qilaman, axir «Coca-Cola» butun dunyoga o‘zining yangiliklari bilan mashhur, hamyurtlarimizni yangiliklar bilan quvontirishda davom etamiz", — deydi «Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston» bosh direktori o‘rinbosari U.T. Turdiyev.
Jahon chempionatiga chipta yutib olgan 20 nafar insonning yarmi Toshkentdan, qolgan yarmi esa Xorazm, Farg‘ona, Samarqand, Qashqadaryo, Jizzax viloyatlaridan edi. G‘oliblar safar taassurotlari bilan o‘rtoqlashishdi:
A. Mahmudov (Toshkent shahridan): «Coca-Cola» kompaniyasiga ajoyib safar, Sankt-Peterburgda futbol bo‘yicha Jahon chempionatidek bayramda ishtirok etish va uni his qilish imkoniyatini yaratib bergani uchun minnatdorchilik bildiraman. Barchasi yuqori darajada tashkil etildi!"
Sh. G‘aniyev (Shahrisabz shahridan): «G‘aroyib imkoniyat uchun „Coca-Cola“ O‘zbekiston kompaniyasiga rahmat aytaman. Sankt-Peterburgdagi stadionda tomosha qilgan o‘yindan olgan taassurotlar va ajoyib hissiyotlar, unutilmas safar uchun minnatdorchilik bildiraman!»
D. Dadabayev (Toshkent shahridan): «O‘zbekistondagi „Coca-Cola“ kompaniyasi aksiyasining birinchi g‘olibi bo‘lganimga haligacha ishongim kelmayapti. Hissiyotlarni so‘z bilan ta’riflab bera olmayman. Shaxsan o‘zim va barcha g‘oliblar nomidan, Rossiyadagi mundialga va tarixiy Sankt-Peterburg shahriga sayohat uchun rahmat aytaman».

5 июля на заводе Coca-Cola в Ташкенте чествовали 20 счастливчиков, выигравших билеты на матч 1/8 финала Чемпионата мира FIFA по футболу, который состоялся 3 июля в Санкт-Петербурге. Вернувшимся с поездки болельщикам устроили экскурсию по заводу, а также познакомили с историей и деятельностью компании, благодаря которой они смогли осуществить свою мечту попасть на футбольный праздник.
Розыгрыш билетов и бесплатных напитков под марками компании Coca-Cola и Coca-Cola Zero проходил с 9 апреля по 15 июня на всей территории Республики Узбекистан. Всего было разыграно 20 билетов и 1 млн 620 тысяч бутылок напитка объемом 0,5 литра с промо-кодом под крышками серебристого цвета Coca-Cola Classic со специальными рекламными этикетками.
«Мы были рады предоставить 20 жителям Узбекистана возможность своими глазами увидеть захватывающую игру и пережить все эмоции и накал страстей Чемпионата мира по футболу. Им выпал уникальный шанс, так как Coca-Cola — глобальный партнер Чемпионата — проводила эту кампанию далеко не во всех странах нашего региона. А ранее в этом году Coca-Cola вместе с FIFA впервые в истории привезла золотой кубок Чемпионата мира в Ташкент, где его смогли увидеть и сфотографировать около двух тысяч болельщиков.
Миссия компании — объединять сердца и поддерживать позитивные чувства в сердцах людей по всему миру. Спонсорство таких глобальных мероприятий, как Чемпионат мира по футболу и Олимпиада, в полной мере способствуют этому. Я рекомендую всем жителям Узбекистана следить за нашими рекламными кампаниями и предложениями, ведь Coca-Cola известна во всем мире своими новаторскими идеями, и мы продолжим удивлять и радовать наших соотечественников новинками", — рассказал заместитель генерального директора Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston Умар Турдиев.
Из 20 человек, выигравших билеты на матч, половина оказалась из Ташкента, а другая — из регионов: Хорезм, Фергана, Самарканд, Кашкадарья, Джизак.
Победители розыгрыша поделились своими впечатлениями от поездки:
Азиз М., (Ташкент): «Большое спасибо компании Coca-Cola за великолепную поездку и возможность поучаствовать, ощутить всю праздничную атмосферу и поболеть за футбольную команду на чемпионате в Санкт-Петербурге и за непередаваемые эмоции. Все было организовано на высоком уровне».
Шохрух Г., (Шахрисабз) : «Хочу выразить благодарность компании Coca-Cola за предоставленную возможность. Спасибо за все те эмоции, которые подарила игра на стадионе в Санкт-Петербурге, и за организацию такой незабываемой поездки».
Дониёр Д., (Ташкент): «До сих пор не верится, что я стал первым победителем розыгрыша от компании Coca-Cola в Узбекистане. Ощущения незабываемые. Хочу от себя лично и от имени всех участников группы победителей поблагодарить за отменную организацию тура в исторический город Санкт-Петербург».