MUIC markazidagi axborot manbasi ma’lumotlariga ko‘ra, markazda kadrlar tarkibi tarqatib yuborilgan, Farhod Ibragimov esa AKT vazirligi tuzilmasida ishlashni boshlagan. MUIC matbuot xizmati o‘zgarishlar yuzasidan izoh bermadi.
O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2017 yil 30 iyundagi farmoni bilan tashkil etilgan Mirzo Ulug‘bek nomidagi Innovatsiya markazining maqsadi iqtisodiyot sohalariga axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy qilish, ilm-fan, ta’lim hamda ishlab chiqarish jarayonlarini markazlashtirish, axborot texnologiyalari mahsulotlari ishlab chiquvchilari va buyurtmachilariga qo‘shimcha imtiyozlar, preferensiyalarni taqdim etishdan iborat. Uning kelgusidagi rejalari noma’lum. Ayni paytda AKT vazirligi huzurida Hindiston bilan hamkorlikda Dasturlar va innovatsion mahsulotlar texnoparki tashkil etilmoqda.

Директор Инновационного центра Mirzo Ulugbek Innovation Center Фарход Ибрагимов покинул свой пост, сообщили «Газете.uz» источники в правительстве. Возглавлявший центр с 1 декабря 2017 года, Фарход Ибрагимов ушел из центра в середине ноября, однако в MUIC эту информацию опровергали. Новым главой центра стал Нодир Дехканов.
По данным источника в MUIC, предыдущий кадровый состав центра расформирован, а Фархад Ибрагимов перешел работать в структуру Министерства по развитию ИТ и коммуникаций. В пресс-службе MUIC не стали комментировать изменения.
Инновационный центр по поддержке разработки и внедрения информационных технологий Mirzo Ulugbek Innovation Center был создан указом президента Шавката Мирзиёева от 30 июня 2017 года. Планы по его дальнейшему развитию неизвестны. В настоящее время при Мининфокоме совместно с Индией создается Технопарк программных и инновационных продуктов.