Uzcard kartalari egalari endilikda NCR SelfServ 6632 bankomat modellari yordamida balansni naqd pul bilan to‘ldirishlari mumkin. Bu haqda Yagona umumrespublika protsessing markazi matbuot xizmati xabar qildi.
Avvallari so‘mdagi kartalar balansini naqd pul bilan to‘ldirish uchun bankka borish talab qilinar edi.
Mazkur modeldagi bankomatlarda cash-in va cash-out amallarini bajarishdan tashqari, naqd xorijiy valyutani xizmat ko‘rsatayotgan bank belgilagan kurs bo‘yicha so‘mga ayriboshlash mumkin. Bunda karta egasidan komissiya olinmaydi.

Держатели карт Uzcard теперь могут пополнить баланс наличными сумами при помощи банкоматов модели NCR SelfServ 6632. Об этом сообщила пресс-служба Единого общереспубликанского процессингового центра.
Ранее для пополнения баланса сумовых карт наличными средствами клиентам было необходимо явиться в банк.
Помимо функции cash-in и cash-out, эта модель банкомата может конвертировать наличную иностранную валюту в сумы по курсу, установленному банком, который обслуживает банкомат. При этом комиссия с держателя карты не взимается.