Flydubai aviakompaniyasi (BAA) avval belgilangan Emirates Airlines tashuvchisi o‘rniga Dubay-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha doimiy parvozlarni amalga oshiradi. 8−10 dekabr kunlari O‘zbekiston Parvozlar xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasi delegatsiyasining Dubay Amirligi aviatsion hukumati bilan o‘tkazgan muzokaralarida shu haqdagi kelishuvga erishildi.
Davavianazorat matbuot xizmatining xabar qilishicha, Flydubai aviakompaniyasiga haftasiga besh marotaba, 2019 yilgi parvoz navigatsiyasi davridan boshlab esa haftasiga ikkitadan qo‘shimcha reys bilan Toshkent va Dubay o‘rtasida doimiy yo‘lovchi tashuvlarini amalga oshirish huquqi berildi.

Авиакомпания Flydubai (ОАЭ) назначена регулярным перевозчиком на линии Дубай-Ташкент вместо ранее назначенного перевозчика Emirates Airlines. Договоренность об этом была достигнута на переговорах делегации Госавианадзора Узбекистана с авиационными властями Эмирата Дубай, состоявшимися 8−10 декабря.
Как сообщила пресс-служба Госавианадзора, Flydubai предоставлено право выполнять регулярные пассажирские рейсы между Ташкентом и Дубаем с частотой пять раз в неделю, а с периода летней навигации 2019 года — два дополнительных рейса в неделю.