"O‘zbekistonda elektron tijorat Rossiya yoki Qozog‘istonga nisbatan ikki barobar tezroq o‘smoqda, ekspertlar qariyb 50 foizlik raqamlarni keltirmoqda. Biz uchun xalqaro kompaniya sifatida bu bir ma’noga ega signal", — dedi Aviasales kompaniyasining yangi yo‘nalishlarni rivojlantirish bo‘yicha direktori Yaroslav Stepanyuk.
U qidiruv xizmatining interfeysi takomilga yetkazilgani, mahalliy agentliklar hamda o‘zbekistonlik sayohatchilar uchu qulay to‘lov usullari qo‘shilganini ma’lum qildi. shuningdek, «Arzon narxlar kalendari» xizmati moslashtirildi — u sayohat uchun eng maqbul vaqtni tanlashga yordam beradi, ma’lumotlarni tahlil qiladi va foydalanuvchilarga qachon arzon bilet olish mumkinligi haqida oldindan tavsiya beradi.
Aviasales — Sharqiy Yevropadagi aviachiptalarni qidirish va band qilish bo‘yicha yirik xizmat. Xorijda Aviasales JetRadar savdo belgisi ostida ishlaydi. 2018 yilda kompaniya Qozog‘iston uchun o‘z xizmatini mahalliylashtirdi.

Интернет-поисковик авиабилетов Aviasales заработал в Узбекистане, сообщили «Газете.uz» в компании.
«Рынок электронной коммерции в Узбекистане растет в два раза быстрее, чем России или Казахстане, эксперты приводят цифру в почти 50%. Для нас как для международной компании — это однозначный сигнал к действию», — сказал директор по развитию новых направлений Aviasales Ярослав Степанюк.
Он добавил, что поисковик доработал интерфейс, добавил локальные агентства и удобные способы оплаты для путешественников из Узбекистана. Также был адаптирован сервис «Календарь низких цен» — он помогает выбрать наилучшее время для путешествий, анализирует данные и подсказывает пользователям, когда дешевле покупать билеты.
Aviasales — крупнейший в Восточной Европе сервис по поиску и бронированию авиабилетов. За рубежом Aviasales работает под торговой маркой JetRadar. В 2018 году компания локализовала сервис для Казахстана.