O‘zbekistonning Rossiyadagi elchixonasi saytida vatandoshlar uchun mamlakatdagi davlat va xususiy tashkilotlardagi bo‘sh ish o‘rinlari bo‘limi ishga tushirildi, deya xabar qildi diplomatik vakolatxona matbuot xizmati «Gazeta.uz"ga.
"O‘zbekistonda bo‘sh ish o‘rinlari" loyihasi O‘zbekiston Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi bilan hamkorlikda yuqori malakali mutaxassis hisoblangan vatandoshlarni ishga joylashtirishga mo‘ljallangan.
Bo‘limda ish beruvchi, faoliyat sohasi, mansabi, hududi, ish izlovchiga qo‘yilgan talablar, taklif etilayotgan maosh va bog‘lanish uchun ma’lumotlar keltirilgan. Jadvaldagi ma’lumotlar tashkilotlardan olingan so‘rovlar asosida yangilab turiladi.
Hozirda bo‘limda asosan Toshkent shahri va poytaxt viloyatida ochilgan 115 ta bo‘sh ish o‘rni keltirilgan. Barcha nomzodlar oliy ma’lumotli bo‘lishi lozim. Eng kam oylik 2,3 mln so‘mni tashkil etsa, eng yuqorisi 10 mln so‘mdan iborat.

На сайте посольства Узбекистана в России открыт раздел с вакансиями в государственных и частных организациях страны, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе дипломатического представительства.
Проект «Вакансии в Узбекистане» предназначен для трудоустройства соотечественников из числа высококвалифицированных специалистов и организован совместно Министерством занятости и трудовых отношений Узбекистана.
Раздел содержит сведения о работодателе, сфере деятельности, должности, регионе, требованиях к соискателям, предлагаемой зарплате и контакты для обращения. Информация в таблице будет обновляться по мере получения запросов от организаций.
Сейчас в разделе представлены 115 вакансий, открытых преимущественно в столице и Ташкентской области. Ко всем кандидатам предъявляется требование высшего образования. Минимальное предложение зарплаты составляет 2,3 млн сумов, максимальное — 10 млн сумов.