Suhbat chog‘ida O‘zbekiston — Buyuk Britaniya munosabatlarining dolzarb masalalari muhokama qilindi va joriy yilda o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
10−11 iyul kunlari London shahrida o‘tkaziladigan OAV erkinligi bo‘yicha Global konferensiyada O‘zbekiston delegatsiyasi ishtirokining amaliy jihatlariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv so‘ngida vazir Kristofer Allanga uning elchi sifatidagi sa’y-harakatlari va sermahsul faoliyati uchun minnatdorchilik bildirdi.
Elchi o‘z navbatida O‘zbekiston va TIV rahbariyatiga o‘zining Buyuk Britaniya diplomatik vakolatxonasi rahbari sifatidaga vazifalarini samarali bajarishida ko‘rsatilgan ko‘mak uchun minnatdorchilik izhor etdi.

Министр иностранных дел Узбекистана Абдулазиз Камилов 10 июня принял посла Великобритании и Северной Ирландии Кристофера Аллана, завершающего дипломатическую миссию, сообщила пресс-служба МИДа.
Стороны обсудили участие узбекской делегации в предстоящей 10−11 июля первой Глобальной конференции по свободе СМИ в Лондоне.
Министр выразил Кристоферу Аллану признательность за его усилия и плодотворную деятельность в качестве посла.
Посол поблагодарил руководство Узбекистана и МИД за содействие в исполнении им обязанностей главы дипмиссии Великобритании.