19 avgust kuni 15:37 da Buxoro viloyati Jondor tumanida A-380 yo‘lida Mercedes-Benz Sprinter mikroavtobusi ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi, deya xabar qildi O‘zbekiston Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati.
Tojikiston fuqarosi A. A. ga tegishli avtomobil Moskvadan Dushanbega harakatlanib ketayotgan bo‘lgan. Mikroavtobus g‘ildirak yorilishi natijasida ag‘darilib ketgan. Natijada to‘qqiz yo‘lovchi jarohattlangan.
«Uch kishi shifoxonaga yotqizildi. Qolgan olti kishini shifoxonaga yotqizishga hojat bo‘lmadi. Ularga hodisa joyida tibbiy yordam ko‘rsatildi. Boshqa yo‘lovchilar Gazlidagi mehmonxonaga joylashtirildi», — deya xabar qildi matbuot xizmati.
Vazirlik ma’lumotlariga ko‘ra, mikroavtobus yo‘lovchilari mehnat muhojirlari bo‘lib, Rossiyadan Tojikistonga O‘zbekiston orqali qaytayotgan bo‘lgan.

Дорожно-транспортное происшествие с участием микроавтобуса Mercedes-Benz Sprinter произошло 19 августа в 15:37 на автодороге А-380 в Джандарском районе Бухарской области, сообщила пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям Узбекистана.
Автомобиль принадлежал гражданину Таджикистана А. А. и следовал из Москвы в Душанбе. Микроавтобус перевернулся из-за лопнувшего колеса. Девять пассажиров рейса были доставлены в медицинское отделение Газли Ромитанского района.
«Трое были положены в больницу. Остальным шестерым госпитализация не потребовалась. Им была оказана медицинская помощь на месте происшествия. Другие пассажиры были размещены в гостинице Газли», — отметила пресс-служба.
По данным министерства, пассажиры микроавтобуса — трудовые мигранты, которые возвращались из России в Таджикистан через Узбекистан.