Jizzax viloyatining G‘allaorol tumanida 200 gektar maydonda golf o‘yini uchun majmua quriladi. Bu haqda O‘zbekiston Adliya vazirligi Telegram-kanali hukumatning 27 avgustdagi qaroriga tayangan holda xabar qildi.
Loyihani amalga oshirish uchun Mirasmanda Golf Resort mas’uliyati cheklangan jamiyati tashkil etiladi. Majmua hududida golf bo‘yicha professional va xavaskor musobaqalarni o‘tkazish rejalashtirilmoqda.
Davlat xizmatlari agentligining «Gazeta.uz»ga ma’lum qilishicha, mazkur MCHJ hali O‘zbekistonda ro‘yxatga olinmagan.

Комплекс для игры в гольф на территории площадью 200 га будет создан в Галляаральском районе Джизакской области, сообщил Telegram-канал Министерства юстиции Узбекистана со ссылкой на постановление правительства от 27 августа.
Для реализации проекта создается общество с ограниченной ответственностью Mirasmanda Golf Resort. На территории комплекса планируется проводить профессиональные и любительские турниры по гольфу.
Как сообщили «Газете.uz» в Агентстве государственных услуг, данное ООО ещё не зарегистрировано в Узбекистане.