O‘zbekiston Markaziy banki raisi o‘rinbosari lavozimida ishlagan Orif Aliboyevich Bo‘tayev O‘zsanoatqurilishbank raisining birinchi o‘rinbosari etib tayinlandi. Bu haqda «Gazeta.uz»ning bank sektoridagi axborot manbalari xabar qildi.
Orif Bo‘tayev (1983 y. t.) — Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti (2006) va Bank-moliya akademiyasi (2012) bitiruvchisi.
U o‘tgan yilning noyabrida Markaziy bank rahbari o‘rinbosari lavozimiga tayinlangan edi. Unga qadar MBning Kredit ma’lumotlarining davlat reyestrini yuritish departamentini boshqargan.

Первым заместителем председателя Узпромстройбанка назначен Ориф Алибоевич Бутаев, занимавший должность заместителя председателя Центрального банка Узбекистана. Об этом «Газете.uz» сообщили источники в банковской сфере.
Ориф Бутаев (1983 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного экономического университета (2006) и Банковско-финансовой академии (2012).
Он был назначен замглавы Центробанка в ноябре прошлого года. До этого возглавлял департамент ЦБ по ведению государственного реестра кредитной информации.