Marg‘ilon shahar hokimining iqtisodiyot va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha sobiq birinchi o‘rinbosari Elyor To‘xtamatov o‘lik holda topildi. Bu haqda «Gazeta.uz» O‘zbekiston Bosh prokuraturasi Farg‘ona shahar IIBga tayanib xabar qildi.
Hodisa to‘g‘risidagi xabar 30 noyabr kuni taxminan 11:00 da kelib tushgan. Elyor To‘xtamatov (1984 y. t.) o‘zining Farg‘onadagi uyining yerto‘lasida osilgan holda topilgan.
Farg‘ona shahar prokuraturasi tomonidan hozirda tergovga qadar tekshiruv o‘tkazilmoqda.
Elyor To‘xtamatov 2018 yil 20 avgustda Marg‘ilon shahar hokimining iqtisodiyot va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlanib, 2019 yil 2 aprel kunio‘z xohishiga ko‘ra egallab turgan vazifasidan ozod etilgan.

Бывший первый заместитель хокима Маргилана по вопросам экономики и предпринимательства Эльёр Тухтаматов найден мертвым. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана со ссылкой на дежурную часть ОВД Ферганы.
Сообщение об инциденте в ОВД поступило 30 ноября примерно в 11:00. Эльёр Тухтаматов (1984 г. р.) сделал петлю из кабеля и повесился в подвале своего дома в Фергане, уточняет Генпрокуратура.
Прокуратура Ферганы проводит доследственную проверку.
Эльёр Тухтаматов проработал заместителем хокима Маргилана с 20 августа 2018 года по 2 апреля 2019 года и покинул пост по собственному желанию, говорится в сообщении.