3 yanvar kuni Toshkent viloyatining Ohangaron tumanida G. I. o‘zining uch oylik chaqalog‘ini sotishga uringan vaqtida qo‘lga olindi, deya xabar qildi Ichki ishlar vazirlining Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish bosh boshqarmasi.
Qo‘lga olish bo‘yicha tezkor tadbir IIV Transportda xavfsizlikni ta’minlash bosh boshqarmasi xodimlari tomonidan «Ohangaron» temiryo‘l bekati oldida o‘tkazildi. Huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan biri xaridor rolini ijro etdi.
Hozirgi kunda chaqaloq Ohangaron shahar bolalar kasalxonasiga topshirilgan.
G. I.ga nisbatan Toshkent mintaqasi temiryo‘l transportida xavfsizlikni ta’minlash boshqarmasi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 135-moddasi 3-qismi «a» bandi bilan bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

При попытке продать своего трехмесячного ребенка за 400 долларов задержана 3 января жительница Ахангаранского района Ташкентской области Г. И., сообщило Главное управление борьбы с терроризмом и экстремизмом Министерства внутренних дел.
Оперативное мероприятие по задержанию провели сотрудники Главного управления обеспечения безопасности на транспорте МВД на железнодорожной станции «Ахангаран». В роли покупателя выступил сотрудник правоохранительных органов.
В настоящее время младенец находится в городской детской больнице Ахангарана.
Против Г. И. возбуждено уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 135 (торговля людьми в отношении лица, заведомо для виновного не достигшего 18 лет) Уголовного кодекса. Ведется расследование.