Mehriddin Razzoqovich Abdullayev «O‘zbekneftegaz» AJ boshqaruv raisi etib tayinlandi, deb xabar berdi kompaniya matbuot xizmati. Avvalgi rahbar Bahodir Bahromovich Sidiqov boshqa ishga o‘tganligi sababli iste’foga chiqdi.
Mehriddin Abdullayev (1969 yilda tug‘ilgan), 2017 yil dekabr oyidan boshlab O‘zbekiston Hisob palatasi raisining birinchi o‘rinbosari bo‘lib ishlagan. Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini (1993) va Toshkent davlat yuridik institutini (2005) tamomlagan.
Avvalroq, 2016 yilda u Buxoro viloyati hokimining ma’muriy masalalar, huquqni muhofaza qilish organlari, o‘zini o‘zi boshqarish organlari va yoshlar siyosati faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, 2017 yilda hokimliklarning boshqaruv tuzilmasi yangilanganidan keyin u viloyat hokimining iqtisodiyot va biznes masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari bo‘lib ishlagan.
2010−2012 yillarda u Moliya vazirligi huzuridagi byudjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasining ijrochi direktori, 2012−2015 yillarda — Moliya vazirining o‘rinbosari, 2015−2016 yillarda — Moliya vazirligi huzuridagi Respublika yo‘l jamg‘armasi ijrochi direktori.
2006−2010 yillarda O‘zbekiston Milliy banki boshqaruvi raisining birinchi o‘rinbosari, 2003−2006 yillarda — Markaziy bankning Buxoro viloyati Bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimlarida ishlagan.

Председателем правления АО «Узбекнефтегаз» назначен Мехриддин Раззокович Абдуллаев, сообщила пресс-служба компании. Предыдущий руководитель Бахадир Бахромович Сидиков, работавший с февраля, покинул пост в связи с переходом на другую работу.
Мехриддин Абдуллаев (1969 г. р.) с декабря 2017 года занимал должность первого заместителя председателя Счетной палаты Узбекистана. Выпускник Ташкентского государственного экономического университета (1993) и Ташкентского государственного юридического института (2005).
Ранее, с 2016 года, работал первым заместителем хокима Бухарской области по административным вопросам, координации деятельности правоохранительных органов, органов самоуправления и молодежной политики, а после обновления структуры управления хокимиятов в 2017 году — первым заместителем хокима области по вопросам экономики и предпринимательства.
В 2010—2012 годах был исполнительным директором внебюджетного Пенсионного фонда при Министерстве финансов, в 2012—2015 годах — заместителем министра финансов, в 2015—2016 годах — исполнительным директором Республиканского дорожного фонда при Министерстве финансов.
В 2006—2010 годах работал первым заместителем председателя правления Национального банка Узбекистана, в 2003—2006 годах — начальником главного управления Центрального банка по Бухарской области.
Мехриддин Абдуллаев — четвертый глава «Узбекнефтегаза» за последние 15 месяцев. Предыдущий руководитель — Бахадир Сидиков — руководил компанией с февраля 2019 года по январь 2020 года. Ранее председателем «Узбекнефтегаза» (с сентября 2018 года по февраль 2019 года) был Бахром Ашрафханов, который, в свою очередь, сменил на посту Алишера Султанова.