O‘zbekiston Bosh prokuraturasi «Gazeta.uz»ga Toshkentda dizayner Nariman Grigoryan o‘limi tafsilotlarini ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, 14 yanvar kuni soat 11:50 larda Yashnobod tumani IIO FMB navbatchilik qismiga hodisa to‘g‘risida xabar kelib tushgan. Unga ko‘ra, Yashnobod tumani, Chigil ko‘chasida joylashgan xonadonning mehmonxonasidan ushbu xonadonda ijarada istiqomat qilib kelgan 1985 yilda tug‘ilgan Nariman Grigoryanning murdasi qotillik alomatlari bilan topilgan.
Mazkur holat yuzasidan shu kuni Yashnobod tuman prokuraturasi tomonidan JKning 97-moddasi 1-qismi (qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Nariman Grigoryan — taniqli o‘zbek dizayneri, xoreografi, «Todes» guruhi birinchi tarkibining sobiq a’zosi, xalqaro ko‘rgazmalar, tanlovlar va festivallar ishtirokchisi. 2004−2008 yillarda O‘zbekiston Xoreografiya akademiyasida tahsil olgan. U Toshkentda Nariman Grigoryan savdo belgisi ostidagi moda uylariga egalik qilgan.

Генеральная прокуратура Узбекистана сообщила детали смерти известного дизайнера Наримана Григоряна в Ташкенте.
Как уточнили «Газете.uz» в пресс-службе ведомства, сообщение о случившемся поступило в Управление координации деятельности ОВД Яшнабадского района 14 января в 11:50.
Согласно информации Генпрокуратуры, тело Наримана Григоряна (1985 года рождения) было найдено с признаками насильственной смерти в гостиной дома на улице Чигил в Яшнабадском районе, где он проживал по договору аренды.
Прокуратура Яшнабадского района возбудила уголовное дело по части 1 статьи 97 Уголовного кодекса (умышленное убийство). Уголовное дело передано в Ташкентскую городскую прокуратуру, создана оперативная группа из числа квалифицированных следователей, принимаются меры по раскрытию преступления.
Нариман Григорян — известный дизайнер, хореограф, бывший участник первого состава танцевального коллектива «Тодес», участник международных показов, конкурсов и фестивалей. В 2004—2008 годах учился в Академии хореографии Узбекистана. Владел модными домами под брендом Nariman Grigoryan в Ташкенте.