23 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasida futbol bo‘yicha Osiyo chempionatida O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi Koreya Respublikasidan mag‘lubiyatga uchradi. 15 yanvar kuni Tailandda bo‘lib o‘tgan o‘yin 1: 2 hisobida yakunlandi.
5-daqiqada Janubiy Koreya milliy terma jamoasi hujumchisi O Se Xun jarima maydonchasi tashqarisidan gol urdi. O‘zbekiston 21-daqiqada hisobni tenglashtirdi — hujumchi Bobur Abduxoliqov to‘pni boshi bilan darvozaning uzoq burchagiga yo‘lladi.
Ikkinchi bo‘limda O Se Xun jarima maydonchasi tashqarisidan Abduvohid Ne’matov darvozasiga zarba yo‘llab dubl qayd etdi.
Mag‘lubiyatga qaramay, serbiyalik mutaxassis Lyubinko Drulovich shogirdlari turnir chorak finaliga chiqdi. Parallel kechgan bahsda Eron Xitoyni mag‘lub etdi (1:0), ammo kiritilgan gollar va o‘tkazib yuborilgan gollar farqi bo‘yicha O‘zbekiston Eron jamoasidan ustun bo‘ldi.

Молодежная сборная Узбекистана среди игроков до 23 лет потерпела поражение от Республики Корея на чемпионате Азии по футболу. Матч, прошедший 15 января в Таиланде, завершился со счетом 1:2.
Нападающий южнокорейской сборной О Се Хун отличился уже на 5-й минуте, забив из-за пределов штрафной. Узбекистан сравнял счет на 21-й минуте — нападающий Бобур Абдухаликов после навеса переправил головой мяч в дальний угол ворот.
Во втором тайме О Се Хун оформил дубль, поразив ворота Абдувохид Неъматов из-за пределов штрафной.
Несмотря на поражение, подопечные сербского специалиста Любинко Друловича вышли в четвертьфинал турнира. В параллельном матче Иран победил Китай (1:0), но Узбекистан превосходит иранскую сборную по разнице забитых и пропущенных мячей.