Bugun, 14 fevral kuni O‘zbekistonning shimoliy hududi — Qoraqalpog‘istonga Kavkaz rayonlaridan nam havo oqimi kiradi, deya xabar qildi O‘zgidromet matbuot xizmati.
Natijada ob-havo bulutli bo‘lib, ayrim joylarga yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) yog‘adi. O‘zbekiston hududining katta qismida 14 fevralda yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanib turadi.
Havo 9−14 daraja iliqqacha, respublika shimolida 2−7 darajagacha iliydi.
15 fevralda nam havo oqimining ta’siri mamlakatimizning katta qismiga tarqaladi, respublika bo‘yicha yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘lib o‘tadi, faqat Farg‘ona vodiysi viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Respublikaning ayrim joylarida shamolning tezligi sekundiga 15−20 metrgacha kuchayadi. Harorat kechasi 0−5 daraja, kunduzi 3−8 daraja iliq bo‘ladi.
16 fevralda O‘zbekiston bo‘yicha yog‘ingarchilik to‘xtaydi. Faqat Toshkent viloyatida kechasi va ertalab yog‘ingarchilik ehtimoli saqlanib turadi.

Сегодня, 14 февраля, на северные районы Узбекистана, а именно Каракалпакстан, осуществится вторжение влажных воздушных масс с районов Кавказа, сообщила пресс-служба Узгидромета.
Ожидается увеличение облачности, местами пройдут дождь и снег, однако по большей части Узбекистана сохранится погода без осадков. Воздух прогреется до +9…+14 градусов, по северу республики — до +2…+7 градусов.
Уже 15 февраля влияние влажных воздушных масс распространится на большую часть территории страны. Местами по республике пройдут осадки — дождь и снег, лишь по областям Ферганской долины осадков не ожидается. Местами по Узбекистану возможно усиление ветра до 15−20 м/с. Температура воздуха ночью 0…+5 градусов, днем — +3…+8.
Осадки по республике прекратятся 16 февраля. Лишь в Ташкентской области сохраняется вероятность осадков в ночные и утренние часы. Температура воздуха будет ночью в пределах −3…+2 градусов, днем — +5…+10 градусов.