Mart oyidan Rossiya, Qozog‘iston va Belarusga Spark, Nexia va Cobalt avtomobillari Chevrolet brendi ostida sotuvga chiqariladi. Ravon brendi ostida avtomobillarni sotish 2020 yil o‘rtalaridan to‘xtatiladi.
Kompaniyaning qayd etishicha, Chevrolet brendidan tashqi bozorlarda foydalanish huquqi UzAuto Motors kompaniyasiga avtomobillarning yuqori sifati jahon avtosanoati yetakchilaridan biri — General Motors kompaniyasi tomonidan belgilangan standartlarga to‘liq javob berganligi uchun berildi.
«Qabul qilingan qaror «UzAuto Motors»ga Chevrolet jahon brendining to‘liq quvvatidan O‘zbekiston Respublikasi ichki bozoridagi kabi eksport bozorlarida ham samarali sotuvni oshirish imkonini yaratadi», — deyiladi xabarda.
Ishlab chiqaruvchining ma’lum qilishicha, UzAuto Motors kompaniyasi O‘zbekistonda ishlab chiqarilgan Chevrolet modellarining Rossiya, Qozog‘iston va Belarussiyada distribyutsiyasini o‘zi boshqaradi. Dilerlik tarmog‘i mavjud GM Rossiya dilerlari, Ravon dilerlarining bir qismi va Chevrolet vakolatli servis markazlari asosida, ularning geografik joylashuvi va Chevrolet brendi standartlariga muvofiqlik darajasini hisobga olgan holda yaratilgan.
Shu bilan birga, GM Rossiya vakolatli xizmat ko‘rsatish markazlari 2015 yilning oxiriga qadar Rossiyada GM/Chevrolet dilerlaridan avtomobil sotib olgan mijozlarga ham xizmat ko‘rsatishni davom ettiradi.
UzAuto Motors tomonidan ishlab chiqarilgan Chevrolet Spark, Nexia va Cobalt avtomobillarini xarid qilgan mijozlar uchun kafolatlar, shuningdek, barcha xizmat va UzAuto Motors kompaniyasi tomonidan o‘zining dilerlik tarmog‘i orqali taqdim etiladigan ehtiyot qismlarni sotib olish imkoniyati saqlanib qoladi.

UzAuto Motors начинает продажу автомобилей на экспортных рынках под брендом Chevrolet, сообщила пресс-служба автопроизводителя. Соглашение об этом достигнуто с компанией General Motors.
Первыми моделями, доступными с марта в России, Казахстане и Беларуси под брендом Chevrolet, станут Spark, Nexia и Cobalt. Реализация автомобилей под брендом Ravon прекратится к середине 2020 года.
Дилерская сеть будет создана на основе ряда текущих дилеров GM Россия, части существующих дилеров Ravon и авторизованных сервисных центров Chevrolet с учетом их географического расположения и степени соответствия стандартам бренда.
В компании отметили, что отечественный производитель получил право на использование бренда Chevrolet на внешних рынках благодаря полному соответствию качества автомобилей стандартам GM.
«Работа под единым брендом откроет новые возможности для дальнейшего развития автомобильной индустрии Узбекистана и продаж на экспортных рынках», — говорится в сообщении.
Производитель заверил, что сервисные центры GM Россия продолжат оказывать услуги клиентам Chevrolet, которые приобрели автомобили до конца 2015 года. Владельцы автомобилей Ravon также смогут получать услуги в сервисных центрах UzAuto Motors.
Для клиентов, которые приобрели произведенные UzAuto Motors автомобили Chevrolet Spark, Nexia и Cobalt, сохранится гарантия, а также сервисные услуги и продажа запасных частей, которые будет обеспечиваться через дилерскую сеть.