Abbosov Nizomiddin Ravshanovich Toshkent viloyati Bo‘ka tumani hokimi vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi. Uning nomzodi xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdan tashqari sessiyasida ko‘rib chiqildi, deya xabar berdi O‘zA.Foto: O‘zA
Nizomiddin Abbosov (1977 y. t.) Toshkent moliya instituti (2000) va O‘zbekiston prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini (2010) tamomlagan. Mehnat faoliyati davomida bank va boshqaruv tizimida bir qator vazifalarda faoliyat yuritgan. Ushbu lavozimga tayinlangunga qadar Xalq banki boshqaruvi raisi o‘rinbosari sifatida ishlab kelgan.
Xuddi shu kuni Xudoyberdiyev Furqat Abdusalomovich Bekobod tumani hokimi vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi. Tashkiliy masala xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdan tashqari sessiyasida ko‘rib chiqildi.
Foto: O‘zA
U 2018 yil sentyabridan buyon tuman hokimi vazifasida ishlab kelayotgan Abdullayev Ne’mat Ozodovich o‘rniga tayinlandi.
Furqat Xudoyberdiyev (1979 y. t.) Toshkent davlat agrar universiteti (2000) va O‘zbekiston prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini (2012) tamomlagan. Ushbu lavozimga tayinlangunga qadar viloyat moliya boshqarmasi boshlig‘i vazifasida ishlab kelgan.
Xalq deputatlari Yangiyo‘l tumani Kengashining navbatdan tashqari uchinchi sessiyasida viloyat hokimi Rustam Xolmatov so‘zga chiqib, tumanda qishloq xo‘jaligi yerlaridan foydalanishda yo‘l qo‘yilayotgan xato-kamchiliklar, hududning ulkan salohiyatini ro‘yobga chiqarish bo‘yicha muammoli holatlar haqida to‘xtalib o‘tildi, deya xabar qildi viloyat hokimligi matbuot xizmati. Deputatlar Yangiyo‘l tumani hokimi To‘xtaboyev Abduqahhor Abdusattorovichni egallab turgan vazifasidan ozod etish to‘g‘risidagi qarorni ma’qullab, Yalgashev Ulug‘bek Usarovich nomzodini Yangiyo‘l tumani hokimi vazifasini bajaruvchi lavozimiga tasdiqladilar.
Foto: Toshkent viloyat hokimligi matbuot xizmati.
Ulug‘bek Yalgashev (1973 y. t.) Samarqand davlat me’morchilik instituti (1994) va Toshkent moliya institutini (2002) tamomlagan. Mehnat faoliyati davomida Moliya vazirligining viloyatlardagi boshqarmalari hamda O‘zbekiston Hisob palatasida turli vazifalarda ishlagan. Ushbu lavozimga tayinlangunga qadar Hisob palatasida bosh inspektor sifatida faoliyat yuritgan.
Shuningdek, Odilxon Bakiyevich Rustamov nomzodi Toshkent tumani hokimi lavozimiga tasdiqlandi. Tashkiliy masala xalq deputatlari tuman kengashining navbatdan tashqari sessiyasida ko‘rib chiqildi. Ushbu lavozimga u Akbar Sulaymonov o‘rniga tayinlandi.
Odilxon Rustamov faoliyati davomida Davlat soliq qo‘mitasi raisi o‘rinbosari, «O‘zbekoziqovqatxolding» xolding kompaniyasi boshqaruv raisi, Toshkent shahar Shayxontohur tumani hokimi, Toshkent viloyati hokimining sanoatni rivojlantirish, iqtisodiyot va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari v.v.b. lavozimida faoliyat yuritgan.

И. о. хокима Букинского района Ташкентской области утвержден Низомиддин Равшанович Аббосов. Его кандидатура была рассмотрена на внеочередной сессии районного кенгаша народных депутатов 18 февраля, сообщило УзА.
Фото: УзА
Низомиддин Аббосов (1977 г. р.) — выпускник Ташкентского финансового института (2000) и Академии государственного управления при президенте Узбекистана (2010). Долгое время работал на разных должностях в банковской сфере. До этого назначения занимал пост заместителя председателя правления Народного банка.
В этот же день и. о. хокима Бекабадского района стал Фуркат Абдусаломович Худойбердиев. Утверждение состоялось на внеочередной сессии кенгаша народных депутатов района.
На данном посту он сменил Неъмата Абдуллаева, возглавившего район в сентябре 2018 года.
Фуркат Худойбердиев (1979 г. р.) окончил Ташкентский государственный аграрный университет (2000) и Академию государственного управления (2012). До нынешнего назначения работал начальником областного управления финансов.
На внеочередной сессии кенгаша народных депутатов Янгиюльского района хоким Ташкентской области Рустам Холматов рассказал о недостатках в использовании сельскохозяйственных земель района и проблемах в реализации его потенциала. Депутаты одобрили решение об освобождении от должности хокима района Абдукаххора Тухтабаева. И. о. руководителя района утвержден Улугбек Усарович Ялгашев, сообщила пресс-служба Ташкентской области.
Фото: Пресс-служба хокимията Ташкентской области
Улугбек Ялгашев (1973 г. р.) — выпускник Самаркандского государственного архитектурного института (1994) и Ташкентского финансового института (2002). В течение своей карьеры работал на разных должностях в региональных управлениях Министерства финансов и Счетной палаты. До этого был главным инспектором в Счетной палате.
И. о. хокима Ташкентского района утвержден Одилхон Бакиевич Рустамов. Утверждение состоялось на внеочередной сессии кенгаша народных депутатов района. На этом посту он сменил Акбара Сулаймонова.
Ранее Одилхон Рустамов работал первым заместителем хокима области, хокимом Шайхантахурского района Ташкента, главой «Узбекозиковкатхолдинга» и заместителем председателя Государственного налогового комитета.