Toshkent viloyatida hokimning birinchi o‘rinbosari va ikki o‘rinbosari tayinlandi, deya xabar qildi viloyat ma’muriyati matbuot xizmati. Tashkiliy masala 19 fevral kuni Prezident administratsiyasi va O‘zbekiston hukumati vakillari ishtirokidagi yig‘ilishda ko‘rib chiqildi.
Viloyat hokimining sanoat, iqtisodiyot va tadbirkorlikni rivojlantirish bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga Mullaxanov Bahodir Mullaxonovich (1974 yilda tug‘ilgan) tayinlandi. U Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini (1992−1996) va Oklaxoma davlat universiteti magistraturasini (1997−1998) tamomlagan. Turli yillarda Markaziy bank tizimlarida, shu jumladan Navoiy va Surxondaryo viloyatlarida MB bosh boshqarmalari boshlig‘i lavozimlarida mehnat qilgan. «Asaka» bank boshqaruvi raisi o‘rinbosari bo‘lib ishlagan. 2012 yildan tayinlovga qadar u «Qishloq qurilish bank» boshqaruvi raisi lavozimida faoliyat ko‘rsatgan.
2017 yil noyabridan buyon hokimning birinchi o‘rinbosari lavozimida Odilxon Rustamov faoliyat ko‘rsatib kelayotgan edi. U Toshkent tumani hokimi vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi.
Shuhrat Jo‘raboyevich Hakimov (1976) hokimning kapital qurilish va kommunikatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. U Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan (1993−1998). Turli yillarda sobiq Xususiylashtirilgan korxonalarga ko‘maklashish va raqobatni rivojlantirish davlat qo‘mitasi tuzilmasida ishlagan (1999−2011). 2011 yildan Vazirlar Mahkamasida ishlagan. Ushbu lavozimga tayinlangunga qadar u Vazirlar Mahkamasining hududlarini, aloqa va mudofaa sanoatini kompleks rivojlantirish kotibiyatida bosh mutaxassis bo‘lib ishlagan. U 2018 yil yanvar oyidan beri hokim o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan Sanjar Yusupov o‘rnini egalladi.
Polkovnik Ilhomboy Tilavbayevich Xudayberganov (1971) hokim o‘rinbosari — mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i bo‘ldi, 2019 yildan buyon u Toshkent viloyat IIB boshlig‘ining uchinchi hududiy zona bo‘yicha vakili — markaz boshlig‘i sifatida faoliyat ko‘rsatib kelayotgan edi. Avval Bo‘ka tuman IIB boshlig‘i (2018−2019) va Toshkent viloyat IIB boshlig‘i o‘rinbosari (2018) sifatida faoliyat ko‘rsatgan. Eslatib o‘tamiz, hokim o‘rinbosari — boshqarma boshlig‘i lavozimi Mahalla va oila masalalari vazirligi tashkil etilishi munosabati bilan ta’sis etildi.

В Ташкентской области назначены первый заместитель и два заместителя хокима. Организационный вопрос был рассмотрен на совещании 19 февраля с участием представителей Администрации президента и правительства Узбекистана, сообщила пресс-служба областной администрации.
Первым заместителем хокима области по вопросам развития промышленности, экономики и предпринимательства стал Баходир Муллаханович Муллаханов (1974 г. р.). Он окончил Ташкентский государственный экономический университет (1992−1996) и магистратуру Государственного университета Оклахомы (1997−1998). В разные годы работал в структурах Центрального банка, в том числе начальником главных управлений ЦБ в Навоийской и Сурхандарьинской областях. Занимал должность зампредседателя правления банка «Асака». До назначения с 2012 года работал председателем правления «Кишлок курилиш банк».
С ноября 2017 года должность первого замхокима занимал Одилхон Рустамов. Он был утвержден и. о. хокима Ташкентского района.
Заместителем хокима по вопросам капитального строительства и коммуникаций назначен Шухрат Журабоевич Хакимов (1976). Он окончил Ташкентский государственный экономический университет (1993−1998). В разные годы работал в структуре бывшего Государственного комитета по содействию приватизированным предприятиям и развитию конкуренции (1999−2011). С 2011 года работал в Кабинете Министров. До назначения занимал должность главного специалиста в Секретариате Кабинета Министров по комплексному развитию регионов, коммуникаций и оборонной промышленности. На данном посту он сменил Санжара Юсупова, который был замхокима с января 2018 года.
Заместителем хокима — начальником управления по поддержке махалли и семьи стал полковник Илхомбой Тилавбаевич Худайбергенов (1971), с 2019 года работавший представителем начальника ГУВД Ташкентской области по третьей региональной зоне — начальником центра. Ранее занимал должность начальника ОВД Букинского района (2018−2019) и заместителя начальника УВД Ташкентской области (2018). Напомним, должность замхокима — начальника управления была учреждена с созданием Министерства по поддержке махалли и семьи.