30 mart kuni kechqurun Toshkentda Tarona Records asoschisi, tadbirkor Ravshan Jumanazarovich Yo‘ldoshev vafot etdi, deb xabar berdi O‘zbekiston Madaniyat vazirligi matbuot xizmati «Gazeta.uz»ga.
Ravshan Yo‘ldoshev 1961 yil 2 aprelda tug‘ilgan. U xonanda Lola Yo‘ldoshevaning otasi va xonanda Shahzodaning turmush o‘rtog‘i.
Xabar qilinishicha, o‘limga yurak xuruji sabab bo‘lgan. Dafn marosimi seshanba kuniga rejalashtirilgan.
U 1997 yilda tashkil etilgan Tarona Records ovoz yozish studiyasidan tashqari, mediamahsulotlar tayyorlash (Tarona Audio), radio va televideniye (Markaz TV kanalining asoschilaridan biri) sohalarida ishlagan va konsert tadbirlarini («Tarona konsert») o‘tkazish bilan ham shug‘ullangan.

Основатель компании Tarona Records, предприниматель Равшан Джуманазарович Юлдашев скончался в Ташкенте вечером 30 марта, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Министерства культуры Узбекистана.
Равшан Юлдашев родился 2 апреля 1961 года. Он является отцом певицы Лолы Юлдашевой и бывшим супругом певицы Шахзоды.
Сообщается, что причиной смерти стал сердечный приступ. Похороны запланированы на вторник.
Tarona Records, созданная в 1997 году, помимо звукозаписывающей студии, работала в направлениях издательства медиапродукции (Tarona Audio), радио и телевидения (была соучредителем телеканала «Марказ ТВ») и занималась проведением концертных мероприятий («Тарона концерт»).