Koreya xalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) 18 may kuni Sirdaryo viloyatida Sardoba suv ombori to‘g‘oni o‘pirilishidan jabrlanganlarga insonparvarlik yordamini topshirdi. Bu haqda agentlik matbuot xizmati “Gazeta.uz"ga ma’lum qildi.
Yuk tarkibidan 4130 ta shaxsiy gigiyena vositalari, birlamchi mahsulotlar va bolalar oziq-ovqat mahsulotlari o‘rin oldi. Yordam Gulistondagi markaziy omborga yetkazildi.
Eslatib o‘tamiz, 1 may kuni Sardoba suv ombori to‘g‘oni o‘pirilishi sodir bo‘lgan edi. 70 mingdan ortiq kishi evakuatsiya qilindi. Holat yuzasidan jinoiy ish ochilgan.

Корейское агентство по международному сотрудничеству (KOICA) 18 мая передало партию гуманитарной помощи пострадавшим от прорыва плотины Сардобинского водохранилища в Сырдарьинской области. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе агентства.
В состав груза вошли 4130 средств личной гигиены, товаров первой необходимости и продуктов детского питания. Помощь была доставлена на центральный склад в Гулистане.
Напомним, обрушение плотины Сардобинского водохранилища произошло утром 1 мая. Свыше 70 тысяч человек были эвакуированы. По факту ЧС возбуждено уголовное дело.