27 may kuni Uzbekistan Airways charter reysi bilan Janubiy Koreyadan O‘zbekistonga navbatdagi insonparvarlik yordami olib kelindi. Bu haqda “Dunyo” agentligi xabar berdi.
Matras va yarim avtomat mexanizmli 20 ta ko‘p funksionalli tibbiyot karavotlaridan iborat yordam Janubiy Koreyaning Myung Sung Placon kompaniyasi ko‘magida shakllantirildi.
O‘zbekistonning Seuldagi elchixonasi mamlakat uchun insonparvarlik yordamini jalb qilishda davom etmoqda. Birinchi navbatda — respublikada koronavirus infeksiyasiga qarshi kurashish uchun zarur bo‘lgan portativ rentgen uskunalari va boshqa jihozlar.
126 ming dollar qiymatidagi 15 tonnalik qolgan yuk navbatdagi charter reys tashkil etilishi bilan jo‘natiladi.

Очередная партия гуманитарной помощи прибыла 27 мая из Южной Кореи в Узбекистан чартерным рейсом Uzbekistan Airways, сообщило агентство «Дунё».
Груз с 20 многофункциональными медицинскими кроватями с матрацем и полуавтоматическим механизмом сформирован при поддержке южнокорейской компании Myung Sung Placon.
Посольство Узбекистана в Сеуле продолжит привлекать гуманитарную помощь для страны. В первую очередь — портативное рентгеновское оборудование, шприцевые насосы и другие принадлежности для борьбы с коронавирусной инфекцией в республике.
Остальную часть груза на сумму более 126 тысяч долларов весом около 15 тонн направят по мере организации очередного грузового рейса.
Агентство отмечает, что 23 мая в Узбекистан была доставлена первая партия из 20 медицинских кроватей производства южнокорейской компании Suwan TPL.