8 iyun soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 4352 nafarni tashkil etmoqda, deya xabar beradi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 7 nafari Karantin марказидаги fuqarolar orasida, 3 nafari Samarqand viloyatida koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib karantinga olingan fuqarolarda, 5 nafari Navoiy viloyatida aholi orasida, qolgan 6 nafari Toshkent viloyatida (shundan 3 nafari xorijdan chegara post orqali yurtimizga kirib kelgan xalqaro yuk tashuvchi avtomashina haydovchilari, yana 3 nafari esa aholi orasida) aniqlangan.
Bosh davlat sanitariya inspektori Nurmat Otabekov so‘zlariga ko‘ra, hozirda Respublika bo‘ylab koronavirus infeksiyasidan 981 kishi davolanmoqda. Ulardan 6 nafar bemor og‘ir, 1 nafar bemor esa o‘ta og‘ir ahvolda, deb baholanmoqda.
Ayni paytda mamlakatda 3354 nafar koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar sog‘aygan. O‘n yetti kishi hayotdan ko‘z yumgan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 8 июня выросло на 21 и достигло 4352, сообщило Министерство здравоохранения.
7 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 3 — в Самаркандской области у граждан, помещенных на карантин после контакта с заболевшими, 5 — среди населения в Навоийской области.
Еще 6 случаев диагностировано в Ташкентской области, из них 3 — у водителей грузовиков, въехавших в страну через пограничный пост, и 3 — среди населения.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 3354. На лечении остаются 981 пациент, из них 6 — в тяжелом состоянии, 1 — в крайне тяжелом.