12 iyun soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 4819 nafarni tashkil etmoqda, deya xabar berdi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 66 nafari Karantin марказидаги fuqarolar orasida, 5 nafari Sirdaryo viloyatida (shundan 4 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib karantinga olingan, 1 nafari esa xalqaro yuk tashuvchi avtomashina haydovchisi), 5 nafari Buxoro viloyatida hamda 2 nafari Samarqand viloyati Urgut tumanida aholi orasida aniqlangan.
Bosh davlat sanitariya inspektori Nurmat Otabekov so‘zlariga ko‘ra, hozirda Respublika bo‘ylab koronavirus infeksiyasidan 1163 kishi davolanmoqda. Ulardan 12 nafar bemor og‘ir, 2 nafar bemor esa o‘ta og‘ir ahvolda, deb baholanmoqda.
Ayni paytda mamlakatda 3637 nafar koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar sog‘aygan. O‘n to‘qqiz kishi hayotdan ko‘z yumgan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 12 июня выросло на 78 и достигло 4819, сообщило Министерство здравоохранения.
66 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 5 случаев — в Сырдарьинской области (из них 4 — у контактировавших с заболевшими и 1 — у водителя грузовика), 5 случаев — в Бухарской области и 2 случая — в Ургутском районе Самаркандской области среди населения.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 3637. Лечение проходят 1163 пациента, из них 12 — в тяжелом состоянии, 2 — в крайне тяжелом.