17 iyun soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 5561 nafarni tashkil etmoqda, deya xabar berdi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 62 nafari Karantin марказидаги fuqarolar orasida, 6 nafari Surxondaryo viloyatida (shundan 4 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib karantinga olingan, 2 nafari aholi orasida) aniqlangan.
Bosh davlat sanitariya inspektori Nurmat Otabekov so‘zlariga ko‘ra, hozirda Respublika bo‘ylab koronavirus infeksiyasidan 1446 kishi davolanmoqda. Ulardan 13 nafar bemor og‘ir ahvolda, deb baholanmoqda.
Ayni paytda mamlakatda 4096 nafar koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar sog‘aygan. O‘n to‘qqiz kishi hayotdan ko‘z yumgan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 17 июня выросло на 68 и достигло 5561, сообщило Министерство здравоохранения.
62 новых случая выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре в Ташкентской области, 6 случаев — в Сурхандарьинской области (4 — у граждан, контактировавших с заболевшими, 2 — среди населения).
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 4096. Лечение проходят 1446 пациентов, из них 13 — в тяжелом состоянии.