6 iyul kuni soat 17:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 10284 nafarni tashkil etmoqda, deya ma’lum qildi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 118 nafari Toshkent shahrida (shundan 46 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan fuqarolar orasida, 72 nafari aholi orasida), 20 nafari Andijon viloyatida xorijdan kirib kelgan va karantinga olingan fuqarolar orasida, 3 nafari Farg‘ona viloyatida aholi orasida aniqlangan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 17:00 6 июля выросло на 141 и достигло 10284, сообщило Министерство здравоохранения.
118 новых случаев выявлено в Ташкенте (из них 72 — среди населения в Ташкенте и 46 — у контактировавших с заболевшими и помещенных на карантин), 20 — в Андижанской области у прибывших из-за рубежа и взятых на карантин, 3 — в Ферганской области среди населения.
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 6584. На лечении находятся 3664 пациента.