8 iyul kuni soat 17:30 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 10587 nafarni tashkil etmoqda, deya ma’lum qildi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 113 nafari Toshkent shahrida (shundan 37 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan fuqarolar orasida, 76 nafari aholi orasida), 9 nafari Қорақалпоғистонда (shundan 7 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan fuqarolar orasida, 2 nafari aholi orasida), 22 nafari Samarqand viloyatida (shundan 11 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan fuqarolar orasida, 11 nafari aholi orasida) aniqlangan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 17:00 8 июля выросло на 144 и достигло 10982, сообщило Министерство здравоохранения.
113 новых случаев выявлено в Ташкенте (из них 76 — среди населения и 37 — у контактировавших с заболевшими и помещенных на карантин), 22 — в Самаркандской области (11 — среди населения и 11 — у контактировавших с заболевшими и взятых на карантин) и 9 — в Каракалпакстане (7 — у тех, кто имел контакт с заболевшими, и был помещен на карантин).
Число выздоровевших от коронавируса в стране увеличилось до 6888. На лечении остаются 4052 пациента.