Koronavirus infeksiyasiga chalingan termizlik bemor (erkak kishi) miokard infarkti, o‘tkir yurak qon-tomir va nafas yetishmovchiligidan vafot etdi, deya xabar qildi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Xabarda qayd etilishicha, Surxondaryo viloyati Termiz shahrida yashovchi 67 yoshli R.A. (erkak kishi) joriy yil 3 iyul kuni o‘zini yomon his qilgan, nafas yo‘llarida yallig‘lanish bo‘lgan. 4 iyul kuni «COVID-19» infeksiyasiga namuna topshirgan va shifoxonaga yotqizilgan.
«Unga „COVID-19“ infeksiyasiga gumon, miokard infarkti, o‘tkir yurak qon-tomir va nafas yetishmovchiligi tashxisi qo‘yilgan. Shuningdek, ikki tomonlama pnevmoniya, o‘tkir yurak ishemik kasalligi, zo‘riqish stenokardiyasi, surunkali yurak yetishmovchiligi, qandli diabet kabi hamroh kasalliklar bilan ham og‘rigan», — deyiladi xabarda.
Shifokorlar tomonidan standartlar asosida o‘tkazilgan reanimatsion muolajalarga qaramasdan bemorning ahvoli keskin og‘irlashib, miokard infarkti, o‘tkir yurak qon-tomir va nafas yetishmovchiligidan vafot etligii ma’lum qilinadi.

В Сурхандарьинской области скончался 67-летний мужчина, у которого был подтвержден коронавирус, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения. Это 53-й случай смерти пациента с COVID-19.
Житель Термеза Р. А. с 3 июля испытывал плохое самочувствие, у него воспалились дыхательные пути. 4 июля он сдал анализ на коронавирусную инфекцию и был госпитализирован.
Больному диагностировали COVID-19, инфаркт миокарда, острую сердечно-сосудистую и дыхательную недостаточность. Он также страдал от сопутствующих хронических заболеваний, отмечает Минздрав.
Несмотря на усилия врачей, состояние пациента ухудшилось, он скончался от инфаркта миокарда, острой сердечно-сосудистой и дыхательной недостаточности.