Chorshanba va payshanba kuni O‘zbekiston hududi kuchsiz siklon harakati ta’sirida bo‘ladi, deya xabar qildi O‘zgidromet matbuot xizmati.
Respublikada havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat ertaga Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlari bo‘yicha va mamlakatimizning tog‘li va tog‘oldi hududlarida ayrim joylarga qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi va momaqaldiroq bo‘lishi mumkin.
4 sentyabrda respublikaning katta qismida havoning ochiq bo‘lishi kutilmoqda, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Shu kunlarda harorat kechasi 15−20 daraja, kunduzi 30−35 daraja bo‘ladi.
5−6 sentyabr kunlari O‘zbekiston hududiga Qozoqiston ustidan o‘tadigan antitsiklonning chegarasi ta’sir ko‘rsatadi. Bunday sinoptik vaziyat natijasida havo salqinlashsada, ob-havo asosan yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi. Harorat kechasi 5 sentyabrda 15−20 darajagacha, kunduzi 27−32 darajagacha pasayadi, 6 sentyabrda yana biroz pasayib kechasi 12−17 darajani, kunduzi 25−30 darajani tashkil qiladi.

В среду и четверг территория Узбекистана будет находиться под влиянием слабо циклоничной циркуляции, сообщила пресс-служба Узгидромета.
По стране местами ожидается переменная облачность, погода без осадков, лишь завтра по Андижанской, Наманганской и Ферганской областям и по предгорным и горным районам возможен кратковременный дождь, гроза.
4 сентября по большей части страны установится ясная погода без осадков. Температура воздуха в эти дни ожидается ночью в пределах +15…+20 градусов, днем — +30…+35 градусов.
5−6 сентября территория Узбекистана будет находиться под влиянием периферии антициклона вторжения, который будет проходить по территории Казахстана. Такая синоптическая ситуация обусловит прохладный температурный фон и преобладание погоды без осадков, отметили синоптики.
Температура воздуха составит 5 сентября ночью +15…+20 градусов, днем -+27…+32 градусов, а 6 сентября постепенно понизится и составит ночью — +12…+17 градусов, днем — +25…+30 градусов. Местами возможно усиление ветра до 15−20 м/с.