18 sentyabr kuni O‘zbekistonda 617 ta yangi koronavirus holati qayd etildi. Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Shu bilan birga, Toshkent viloyatida 4 nafar, Toshkent shahri hamda Surxondaryo viloyatida 1 nafardan, jami 6 nafar koronavirusga chalingan bemor vafot etdi.
Toshkent shahri, Namangan, Toshkent, Buxoro, Andijon, Navoiy hamda Qashqadaryo viloyatlarida 553 nafar bemor tuzaldi.
️Hozirda kasallik qayd etilgan jami 50 378 nafar bemordan 46 645 nafari sog‘ayib, davolanish ko‘rsatkichi 93 foizni tashkil etmoqda.
️Ayni paytda tibbiyot muassasalarida davolanayotgan 3 312 nafar bemordan 489 nafari og‘ir, 254 nafari esa o‘ta og‘ir ahvolda.

18 сентября в Узбекистане было подтверждено 617 случаев коронавируса (днем ранее — 599), сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения. Общее количество случаев превысило 50 тысяч (50378).
В течение дня сообщено о 6 случаях смерти пациентов с COVID-19 (в Ташкентской области — 4, в Ташкенте — 1, в Сурхандарьинской области — 1). Общее число умерших, по статистике Минздрава, достигло 421.
За день из медучреждений было выписано 553 человека. Всего выздоровело 46645, или 93%.
Из 3312 пациентов, которые проходят лечение в медицинских учреждениях, 489 находится в тяжелом, 254 — в крайне тяжелом состоянии.