Ukrainaning Xarkov viloyatida An-26 samolyotining qulashi natijasida 25 kishi halok bo‘ldi, yana ikki kishi og‘ir jarohat oldi. Bu haqda RIA Novosti Ukraina bosh prokuroriga asoslanib xabar bermoqda.
Hammasi bo‘lib bortda 27 kishi bo‘lgan — Harbiy havo kuchlari Xarkov milliy universiteti kursantlari va ekipaj a’zolari. Samolyot o‘quv parvozini amalga oshirayotgan edi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, halokatga dvigatelning nosozligi sabab bo‘lgan. Hodisa joyida qidiruv-qutqaruv ishlari davom etmoqda.
Ukraina prezidenti idorasi fojia tafsilotlari va sabablarini aniqlashtirish uchun davlat komissiyasi tuzilganini e’lon qildi.

В результате падения самолета Ан-26 в Харьковской области Украины погибли 25 человек, еще два человека получили тяжелые травмы. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на генпрокурора Украины.
Всего на борту находилось 27 человек — курсанты Харьковского национального университета Воздушных Сил и экипаж. Самолет выполнял учебный полет.
Причиной крушения, по предварительным данным, мог стать отказ двигателя. На месте продолжаются поисково-спасательные работы.
Офис президента Украины сообщил о создании государственной комиссии для выяснения обстоятельств и причин катастрофы.
26 сентября объявлено в стране днем траура.
Один из двух выживших при крушении самолета позднее скончался в больнице, сообщила Государственная служба Украины по чрезвычайным ситуациям.