Karimov Avazjon Qudratillayevich jismoniy tarbiya va sport vaziri o‘rinbosari etib tayinlandi. Bu haqda vazirlikning matbuot xizmati xabar berdi.
Foto: Jismoniy tarbiya va sport vazirligi matbuot xizmati
Tayinlovga qadar Avaz Karimov 2019 yild 6 sentyabrdan Respublika olimpiya zaxiralari kolleji direktori lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan edi.
Ma’lumot uchun, Avaz Qudratillayevich Karimov 1983 yili Toshkentda tug‘ilgan. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti hamda O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya institutini tamomlagan. Mehnat faoliyatini 2006 yilda O‘zbekiston karate milliy federatsiyasi raisining o‘rinbosari sifatida boshlagan. 2007−2011 yillarda O‘zbekiston karate milliy federatsiyasi Toshkent shahar bo‘limi raisi, 2011 yildan O‘zbekiston badminton federatsiyasi raisining o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat olib borgan.
2014−2015 yillarda Avaz Karimov Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori o‘rinbosari, so‘ngra ot sporti bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori, O‘zbekiston Jismoniy tarbiya va sport Davlat qo‘mitasi Ishlar boshqarmasi boshlig‘i, 2017−2019-yillarda Chirchiq olimpiya zaxiralari maktab-internati direktori lavozimlarida faoliyat yuritib kelgan.

Заместителем министра физической культуры и спорта Узбекистана назначен Авазжон Кудратиллаевич Каримов. Соответствующее постановление подписал президент, сообщила пресс-служба Минспорта.
О назначении было объявлено 12 октября на внеочередном заседании в министерстве с участием вице-премьера Азиза Абдухакимова, министра спорта Дильмурада Набиева и президента Национального олимпийского комитета Рустама Шоабдурахманова.
Авазжон Каримов (1983 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного экономического университета и Узбекского государственного института физической культуры.
Трудовую деятельность начал в 2006 году в качестве заместителя председателя Федерации каратэ Узбекистана. В 2007—2011 годах руководил ташкентским отделением федерации, а с 2011 года занимал должность зампредседателя Федерации бадминтона.
В 2014—2015 годах был заместителем директора Республиканской школы высшего спортивного мастерства по зимним и сложным техническим видам спорта, затем возглавил РШВСМ по конному спорту.
В 2017—2019 годах был директором Чирчикской специализированной школы-интерната олимпийского резерва. С сентября 2019 года руководил Республиканским колледжем олимпийского резерва.