Ichki ishlar vazirining jamoat tartibini saqlash bo‘yicha o‘rinbosari Azizbek Ikromov prezidentning 18 yanvardagi farmoni bilan Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirining o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi. Ushbu ma’lumotni «Gazeta.uz»ga IBV matbuot xizmati tasdiqladi.
Azizbek Ikromov 2019 yil noyabr oyidan beri Ichki ishlar vazirligi rahbarining o‘rinbosari bo‘lib faoliyat yuritadi.
2020 yil fevral oyida u qo‘shimcha ravishda Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirining o‘rinbosari etib tayinlangan edi.
Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirligi prezident farmoni bilan o‘tgan yilning fevralida tashkil etilgan. Jamiyatda «Obod va xavfsiz mahalla» tamoyilining to‘laqonli va samarali joriy etilishida har tomonlama ko‘maklashish, oilalar va mahallalardagi ijtimoiy-ma’naviy muhitni sog‘lomlashtirishda fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari bilan yaqin hamkorligini o‘rnatish vazirlikning asosiy vazifa va faoliyat yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.

Заместитель министра внутренних дел по охране общественного порядка Азизбек Исроилович Икрамов постановлением президента Узбекистана от 18 января освобождён от должности заместителя министра по поддержке махалли и семьи. Эту информацию «Газете.uz» подтвердили в пресс-службе МВД Узбекистана.
Азизбек Икрамов занимает пост заместителя главы МВД с ноября 2019 года. В феврале 2020 года он был дополнительно назначен замминистра по поддержке махалли и семьи.
Министерство по поддержке махалли и семьи было создано указом президента в феврале прошлого года. Среди его основных задач — «содействие в полноценном и эффективном внедрении в обществе принципа „Благоустроенная и безопасная махалля“» и «установление тесного сотрудничества с органами самоуправления граждан по оздоровлению социально-духовной атмосферы в семьях и махаллях».