Farg‘ona viloyati hokimining o‘rinbosari — viloyat investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i etib Iqboljon Ergashev tayinlandi, deya xabar bermoqda viloyat hokimligi matbuot xizmati. Tayinlovdan avval Iqboljon Ergashev Birlashgan Arab Amirliklaridagi elchixonasi savdo-iqtisodiy masalalar bo‘yicha maslahatchisi bo‘lib ishlab kelgan.
2002−2010 yillarda Tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiya va savdo vazirligi viloyat boshqarmasida, 2010−2016 yillarda Tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiya va savdo vazirligida faoliyat yuritgan.
Bundan tashqari, Farg‘ona viloyati hokimining qarori bilan Bahodir Holiqov viloyat hokimining o‘rinbosari — mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i etib tayinlandi.
Tayinlovga qadar Bahodir Xoliqov viloyat Bandlik bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelayotgan edi.
Bahodir Xoliqov Soliq tizimida turli mas’ul lavozimlarda faoliyat yuritgan, Marg‘ilon, Quvasoy va Farg‘ona shaharlari Davlat soliq inspeksiyalari boshlig‘i bo‘lgan.
2019−2020 yillarda Quvasoy shahar hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari — shahar iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i bo‘lib faoliyat olib borgan.
2020 yil 20 fevraldan beri viloyat hokimining o‘rinbosari — mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i vazifasida ishlab kelgan Saidmurod Aminjonov o‘z arizasiga asosan lavozimidan ozod etildi.

Заместителем хокима Ферганской области — начальником управления инвестиций и внешней торговли назначен Икболжон Одилжонович Эргашев, сообщила пресс-служба областного хокимията.
Икболжон Эргашев (1981 г. р.) — выпускник Ферганского государственного университета и Высшей школы стратегического анализа и прогнозирования. В 2002—2016 годы занимал различные должности в центральном аппарате и областном управлении Министерства инвестиций и внешней торговли. С 2016 года работал в посольстве Узбекистана в Объединённых Арабских Эмиратах в качестве советника по торгово-экономическим вопросам.
Заместителем хокима Ферганской области — начальником управления по поддержке махалли и семьи стал Баходир Рахматуллаевич Холиков. В хокимияте уточнили, что Саидмурод Аминжонов, работавший на этом посту с февраля 2020 года, был освобождён от должности по собственному желанию.
Баходир Холиков (1972 г. р.) является выпускником Ташкентского государственного экономического университета. Занимал различные должности в системе Государственного налогового комитета, в частности, возглавлял налоговые инспекции Маргилана, Кувасая и Ферганы.
В 2019—2020 годах был первым заместителем хокима Кувасая по финансово-экономическим вопросам и сокращению бедности. С 2020 года руководил Главным управлением занятости Ферганской области.