Yuqori sifatli ta’lim, ayniqsa chet elda — bu muvaffaqiyatli karera, hayotda o‘z o‘rnini topish va farovon kelajak garovidir. Chet elda o‘qish ko‘plab savollar va qo‘rquvlarni keltirib chiqaradi. Ayniqsa, hozir, masofaviy ta’lim olishga to‘g‘ri kelishi yoki o‘qishga ketishning imkoni bo‘lish-bo‘lmasligi mavhum bo‘lib turgan bir paytda.
Universe Group «Dunyoning yetakchi OTMlariga kirish to‘g‘risida barcha ma’lumot» mavzusidagi bepul seminarga taklif etadi. Unda taklif qilingan mehmon — Nikita Shileyev ishtirokchilarni qiziqtirgan hamma savollarga javob beradi.
Seminar кимлар uchun mo‘ljallangan
U qabul va o‘qish haqidagi barcha ma’lumotlarni bilishni istagan shuningdek, OTM va ta’lim dasturini tanlamoqchi bo‘lgan maktab o‘quvchilari, talabalar va ularning ota-onalari uchun foydali bo‘ladi.
Seminar o‘tkaziladigan sana
26 may, soat 10:00 dan 18:00 gacha. Har bir soat oralig‘ida 20 ta o‘rin mavjud.
Manzil
Toshkent shahar, Amir Temur ko‘chasi, 107B, Xalqaro biznes markazi. Ishtirok etish uchun bepul ro‘yxatdan o‘tish zarur. Ko‘p beriladigan savollarga javoblar va keyslar tahlili Universe Group Telegram kanalida joylashtiriladi.
Seminar dasturi:
- nufuzli xorijiy OTMlarga tayyorgarlik ko‘rish va kirish bosqichlari;
- COVID-19 pandemiyasi davrida ta’lim olishning xususiyatlari;
- o‘qish paytida va o‘qishdan keyin ish bilan ta’minlanish;
- hozirda mehnat bozorida talab kuchli bo‘lgan va yaqin kelajakda ham talab susaymaydigan mutaxassisliklar;
- talabalar uchun global imkoniyatlar, stipendiyalar, grantlar va chegirmalar;
- savol-javob va keyslar tahlili.
Tashkilotchi
Universe Group — 7 yillik tajribaga ega chet elda ta’lim olish bo‘yicha konsalting kompaniyasi, AQSH, Buyuk Britaniya, Avstraliya, Yevropa va Kanadadagi 117 dan ortiq OTMlarning rasmiy vakili.
Ishtirokchi
Navitas Ltd — 1994 yilda tashkil etilgan xalqaro OTMlar assotsiatsiyasi xisoblanadi. Universitetga kirishga tayyorgarlik ko‘rish sektorida yetakchi bo‘lib, AQSH, Kanada, Buyuk Britaniya, Avstraliya, Gollandiya, BAA, Singapur OTMlari va boshqa nufuzli universitetlarning hamkori.
Universe Group hamkorligida Buyuk Britaniyada o‘qish uchun ariza topshirgan abituriyentlar nimalarga ega bo‘ladi:
- Dasturning individual tanlovi. Kompaniya xodimlari talabani shaxsiy istaklari va qiziqishlaridan kelib chiqqan holda OTM va o‘quv dasturini tanlab beradilar.
- Amaliy ko‘nikmalarga qaratilgan e’tibor. Birinchi kursdan boshlab talaba kelajakdagi ish beruvchiga nima kerakligini biladi va faqat muvaffaqiyat qozonishiga yordam beradigan ko‘nikmalarni rivojlantiradi.
- Viza kafolati. Viza olishda rad etilish ehtimoli 10% dan kam. Ammo agar shu kabi holat sodir bo‘lsa, talabaga o‘qishga sarflagan barcha pullar kafolatli qaytarib beriladi.
- Yuqori darajadagi ingliz tili. Ingliz tilida tahsil olish va til tashuvchilari bilan muloqot — tilni mukammal o‘zlashtirishga yordam beradi. Shuningdek, bu ingliz tilidagi ko‘plab adabiyotlar va asosiy ma’lumot manbalaridan foydalana olish imkoniyatini beradi.
«Dunyoning yetakchi OTMlariga kirish to‘g‘risida barcha ma’lumot» seminariga ro‘yxatdan o‘tish bepul. Ko‘plab beriladigan savollarga javoblar va keyslar tahlili bilan Telegram-kanali havolasi orqali tanishish mumkin.

Качественное образование, тем более за границей — залог успешной карьеры, самореализации и достатка в будущем. Обучение за рубежом вызывает множество вопросов и страхов. Особенно сейчас, когда приходится гадать, получится ли уехать или придется учиться удаленно.
Universe Group приглашает на бесплатный семинар «Все о поступлении в лидирующие мировые вузы», где на все вопросы ответит приглашенный гость Никита Шилеев. Он расскажет, как поступить в топ-300 мировых вузов (по версии QS World University Rankings), почему foundation year необязателен, выиграть стипендию до 35% и гарантированно получить визу.
Кому подойдет семинар
Он будет полезен для школьников, студентов и их родителей, которые хотят узнать все о поступлении и учебе, а также подобрать университет и образовательную программу.
Дата и время проведения семинара
26 мая с 10:00 до 18:00. На каждый часовой слот доступно 20 мест.
Место проведения
Ташкент, ул. Амира Темура, д. 107Б, Международный бизнес-центр. Для участия необходима бесплатная регистрация. Ответы на часто задаваемые вопросы и разбор кейсов будут размещены в Telegram-канале Universe Group.
Программа семинара:
- этапы подготовки и поступления в престижные зарубежные вузы;
- особенности обучения во время пандемии COVID-19;
- трудоустройство во время и после обучения;
- специальности, которые востребованы на рынке труда сейчас и останутся таковыми в ближайшем будущем;
- глобальные возможности, стипендии, гранты и скидки для студентов;
- ответ на вопросы и разбор кейсов.
Организатор
Universe Group — консалтинговая компания в сфере образования за рубежом c семилетним опытом, официальный представитель свыше 117 вузов США, Великобритании, Австралии, Европы и Канады.
Участник
Navitas Ltd — международная ассоциация вузов, основанная в 1994 году. Пионер в секторе подготовки к поступлению в университеты и партнер топовых университетов в США, Канаде, Великобритании, Австралии, Нидерландах, ОАЭ, Сингапуре и других странах.
Что получают абитуриенты, оформляя обучение в Великобритании при содействии Universe Group:
- Индивидуальный подбор программы. Сотрудники компании подберут вуз и программу обучения исходя из личных предпочтений и интересов студента.
- Фокус на практические навыки. Уже с первого курса студент знает, что нужно будущему работодателю, и развивает только те навыки, которые помогут ему стать успешным.
- Визовая гарантия. Вероятность отказа в визе ниже 10%. Но если это произойдет, студенту гарантированно вернут все потраченные на учебу деньги.
- Продвинутый английский язык. Обучение на английском и общение с его носителями помогут овладеть языком в совершенстве. Это также откроет доступ к большому количеству литературы и первоисточникам информации на английском языке.
Регистрация на семинар «Все о поступлении в лидирующие мировые вузы» бесплатная. Ответы на часто задаваемые вопросы и разбор кейсов будут доступны по ссылке в Telegram-канале.