Bloger Kirill Altman O‘zbekistondagi yirik injiniring markazida bo‘ldi. Altman u yerda kompaniya rahbariyatidan intervyu oldi, tuzilmasi bilan tanishdi, loyihalash bilan bevosita shug‘ullanadigan mutaxassislar bilan suhbatlashdi. Shuningdek, UzLITI Engineering tomonidan ishlab chiqilgan loyihalarga binoan qurilish ishlari olib borilayotgan joylarga tashrif buyurdi.
Subtitrlarni yoqing
UzLITI Engineering kompaniyasi 2017 yil iyul oyida tashkil etilgan va O‘zbekistondagi yirik mustaqil injiniring markazi hisoblanadi. Zamonaviy loyihalash texnologiyalari asosida kompaniya neft-gaz, kimyo, energetika sohalari hamda fuqarolik infratuzilmasi obyektlari uchun raqobatbardosh loyihalarni amalga oshirilishini ta’minlaydi.
Kompaniya xodimlari soni 500 ga yaqin odamni tashkil etadi, ulardan 180 nafari chet ellik mutaxassislar. Shuningdek, Kiyev shahrida ham kompaniyaning ofisi mavjud.
Kompaniya tomonidan quyidagi obyektlarni loyihalashtirish bo‘yicha ishlar olib borilmoqda:
- M-25 konini obodonlashtirish ishlarinini tashkil etish va Boysun GQIZini qurish (Mahalliy tashkilot tomonidan O‘zbekiston hududida loyihalashtirilayotgan 1-gazni qayta ishlash zavodi);
- Samarqand kimyo majmuasi;
- O‘zbekiston gaz uzatish tizimini modernizatsiya qilish loyihasi (500 km dan ortiq magistral gaz quvurlari);

Популярный блогер Кирилл Альтман побывал в крупном инжиниринговом центре Узбекистана, где взял интервью у руководства компании, ознакомился с ее структурой, пообщался со специалистами, непосредственно участвующими в проектировании, а также побывал на площадках, где идет строительство по проектам, разработанным компанией UzLITI Engineering.
Компания UzLITI Engineering создана в июле 2017 года и является одним крупных независимых инжиниринговых центров в Узбекистане. Основываясь на современных технологиях проектирования, компания обеспечивает реализацию конкурентоспособных проектов для нефтегазовой, химической и энергетической отраслей промышленности, а также для объектов гражданской инфраструктуры.
Численность компании составляет около 500 человек, 180 из которых являются иностранными специалистами. Также имеется офис в Киеве.
Ведутся работы по проектированию таких объектов, как:
• обустройство месторождения М-25 и строительство Байсунского ГПЗ;
• Самаркандский химический комплекс;
• проект модернизации газотранспортной системы Узбекистана (более 500 км магистральных газопроводов);