Toshkent viloyatining Qibray tumanida besh kishi qasddan o‘ldirildi. Ijtimoiy tarmoqlarda paydo bo‘lgan bu haqdagi ma’lumot 29 iyul kuni O‘zbekiston Bosh prokuraturasi tomonidan tasdiqlandi.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent viloyati prokuraturasi tomonidan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 2-qismi «a, j» bandlari (qasddan odam o‘ldirish — ikki yoki undan ortiq shaxsni o‘ta shafqatsizlik bilan) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Gumondor protsessual tartibda qo‘lga olindi. Tergov harakatlari olib borilmoqda.
Xabar qilinishicha, fojia 29 iyulga o‘tar kechasi sodir bo‘lgan. Halok bo‘lganlar — bir oilaning to‘rt a’zosi (ota, ikki qizi va o‘g‘il) hamda uyda ishlagan quruvchi.

В Кибрайском районе Ташкентской области совершено умышленное убийство пяти человек. Информацию об этом, появившуюся в социальных сетях, 29 июля подтвердила пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана.
Прокуратура Ташкентской области возбудила уголовное дело по пунктам «а» и «ж» части 2 статьи 97 Уголовного кодекса (умышленное убийство при отягчающих обстоятельствах, т. е. двух или более лиц, с особой жестокостью).
Подозреваемый задержан в процессуальном порядке. Ведутся следственные действия.
Сообщается, что трагедия произошла в ночь на 29 июля. Погибшие — четыре члена одной семьи (отец, две дочери и сын) и строитель, работавший в доме.