Futzal bo‘yicha Jahon chempionati guruh bosqichining 2-turida O‘zbekiston milliy terma jamoasi Rossiya bilan kechgan o‘yinda mag‘lub bo‘ldi. 15 sentabr kuni Litvada bo‘lib o‘tgan o‘yin 2:4 hisob bilan yakunlandi.
O‘yinning 10-daqiqasida asli braziliyalik bo‘lgan Rossiya terma jamoasi futbolchisi Robino hisobni ochdi. Oradan bir daqiqa o‘tar-o‘tmas Artyom Niyazov hisobni 0:2 ko‘rinishiga keltirib qo‘ydi. Birinchi bo‘lim shu natija bilan yakunlandi.
Ikkinchi bo‘limni esa O‘zbekiston terma jamoasi faollik bilan boshladi. Bahsning 21-daqiqasida Davron Choriyev hisobni qisqartirdi — 1:2. O‘yinning 27-daqiqasida hisob tenglashdi — Mashrab Odilov gol urib, hisobni 2:2 ko‘rinishiga keltirdi. 34-daqiqada O‘zbekiston ikkita gol o‘tkazib yubordi. Artyom Niyazovning urgan gollari hisobni 2:4 ga o‘zgartirdi.
Shu tariqa O‘zbekiston terma jamoasi 2-turdan so‘ng ochkosiz holda 4-o‘rinni band etib turibdi. “B” guruh ikkinchi turida O‘zbekiston milliy terma jamoasi Misr terma jamoasi bilan uchrashadi. O‘yin 18 sentabrda bo‘lib o‘tadi.

Во втором туре группового этапа чемпионата мира по футзалу сборная Узбекистана уступила России. Матч, прошедший 15 сентября в Литве, завершился со счётом 2:4.
Счёт в матче на 10-й минуте открыл российский игрок бразильского происхождения Робиньо, а через минуту преимущество удвоил Артём Ниязов. В первом тайме голов больше не было — 0:2.
Вторую половину встречи представители сборной Узбекистана начали активно. На 21-й минуте отличился Даврон Чориев, через шесть минут гол забил Машраб Одилов — 2:2. Ближе к концу игры российские футболисты забили дважды — оба гола на свой счёт записал Артём Ниязов.
Сборная Узбекистана по итогам двух туров имеет 0 очков и занимает последнее место в группе «В». Следующий матч команда проведёт против Египта 18 сентября.